Ana Sayfa / Kime Ait / Onur Yaprakçı nereli, yaşı, işi
ONUR YAPRAKÇI NERELİ, KİM VE NECİ BİLGİLERİ

Onur Yaprakçı nereli, yaşı, işi

Sahte polis kimliği ve rozetiyle yakalanan komedyan Onur Yaprakçı aslen nereli, hangi şov programını sunuyor bilgileri. Onur Yaprakçı kaç yaşında ve ne mezunu merak ediliyor. 

Onur Yaprakçı adliyeye sahte polis kimliği ve rozetiyle girmek isteyince gözaltına alındı ve ifadesi alındı. Şimdi sorulan soru, Onur yaprakçı kimdir, necidir ve böyle bir şeye nasıl cesaret etti diye. Onur yaprakçı genç komedyenlerden ve oyunculardan biri. Oyuncu ve Talk Show programı sunucusu Onur Yaprakçı, espri amaçlı düzenlediği polis rozeti ve arka kısmında ‘sahtedir’ yazan polis kimliği ile Anadolu Adalet Sarayı’na girmeye çalışınca karakolluk oldu.

ONUR YAPRAKÇI ASLEN NERELİ VE KİM?
Filinta dizisinde de oynayan oyuncu komedyen Onur yaprakçı ilk kez asayiş olayı ile haber oldu. Tiyatrocu, oyuncu ve Talk Show programı sunucusu Onur Yaprakçı, geçtiğimiz günlerde bir soruşturma dosyasıyla ilgili ifade vermek üzere Anadolu Adalet Sarayı’na geldi. Adliyeye girmek isteyen Yaprakçı, x-ray cihazından geçtiği sırada cihaz sinyal verdi.

Bunun üzerine montunun cebinde bulunan cüzdanını çıkaran Yaprakçı, cüzdanında bulunan polis rozeti ve arkasında ‘sahtedir’ yazan polis kimliği nedeniyle karakolluk oldu.

Olayın ardından ifadesi alınan Yaprakçı, rozet ve polis kimliğini arkadaşlar arasında espri yapma amaçlı olarak kendisinin düzenlediğini söyledi. Yaprakçı, polis kimliğini taşıması ve bulundurmasında suç kastı olmadığını ifade etti.

ONUR YAPRAKÇI SERBEST BIRAKILDI

24 yaşındaki Yaprakçı, Anadolu Adalet Sarayı Polis Noktası Amirliği’nde verdiği ifadede, “Adliyede bulunan bir soruşturma dosyasında ifadem olduğu için adliyeye geldim. X-ray cihazından geçiş yaptığım sırada, cihazın sinyal vermesi üzerine montumun içinde bulunan deri cüzdanımın içerisindeki polis rozeti ve arkasında ‘sahtedir’ yazan polis kimliğimi, orada görevli kadın güvenlik görevlisine gösterdim.

Özel güvenlik görevlisi bana, ‘rozet sizin mi’ dedi. Ben de ‘evet’ dedim. Kimlik için de ‘polis kimliğimi o’ deyince, ben de Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Kimlik kartını çıkartarak arkasında bulunan ‘sahtedir’ ibaresini gösterdim. Asla, ‘ben polisim’ diye bir beyanda bulunmadım.

O güvenlik görevlisi de bana asla ‘polis misiniz’ diye sormadı. Olay, güvenlik görevlisi kadının yanlış anlamasından kaynaklandı. Sonra polis noktasına davet edildim ve kendim geldim. Polis memurlarına, polis rozeti ve polis kimliğini teslim ettim.

Üzerimdeki metal polis rozetini geçtiğimiz yıl içerisinde tiyatro oyunu sergilediğim bir toplantıda ismini hatırlamadığım bir polis memuru bana hediye etmişti. Ben de cüzdanıma anı olarak yapıştırmıştım.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Kimlik kartını ise internetten polis görselleri kısmından bularak kendi resmimi koymak suretiyle ve arkadaşlar arasında espri yapma amaçlı olarak kendim düzenledim. Bu eşyaları düzenlemem de taşımam da ve bulundurmam da suç kastım yoktur” dedi.

Son olarak Filinta dizisinde rol alan Yaprakçı’nın üzerinde bulunan polis rozeti ve polis kimliğine el konuldu. Yaprakçı sevk edildiği nöbetçi savcılık tarafından alınan ifadesinin ardından ise serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilir

Almanya çifte vatandaşlık yasası rafta

Almanya Türk göçmenlere vatandaşlık vermeyecek. Almanya çifte vatandaşlık yasasını rafa kalırdı. Almanya’ya gidecek Türkler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting