Ana Sayfa / Kadınca / Oyuncu Emel Çölgeçen nereli, yaşı ve eğitimi

Oyuncu Emel Çölgeçen nereli, yaşı ve eğitimi

Emel Çölgeçen oyunculuğu, kişiliği ve eğitimi ile dikkat çeken bir oyuncu. Emel Çölgeçen ismi Kırlangıç Fırtınası isimli dizide oynayacağı haberleri ile yeniden gündeme geldi. Kırlangıç Fırtınası dizisinde meltem Cumbul’un yerine başrolü kapan Emel Çölgeçen’in yaşamını, burcunu, mesleğini ve kişisel bilgilerini sizler için derledik. 

Emel Çölgeçen Kırlangıç Fırtınası dizisinde Meltem Cumbul’un yerine başrol oynayacak. Poyraz Karayel dizisinin Sema’sı olarak tanıdığımız Emel Çölgeçen aslında hepimizin yakından tanıdığı bir oyuncu. biz de Emel Çölgeçen’in yaşamını, özel hayatını ve kişisel bilgi ve verilerini sizler için hazırladık.  Emel Çölgeçen Kırlangıç Fırtınası dizisinde Fikret Kuşkan ile başrolü oynayacak. Emel Gölgeçen, ocak ayındabaşlaması beklenen dizide başrolü son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Nikolay karakterine hayat veren Fikret Kuşkan ile paylaşacak.

EMEL ÇÖLGEÇEN YAŞI, YAŞAMI VE MESLEĞİ

Emel Çölgeçen Kimdir?
Doğum Tarihi : 9 Temmuz 1976
Doğum Yeri : İstanbul
Boyu : 165 cm
Kilo : 54 kg
Burcu : Yengeç

EMEL ÇÖLGEÇEN ÖZGEÇMİŞİ

İlk-orta-lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Okul yıllarında ilgi alanı dans üzerine olan sanatçı, lise eğitimden sonra Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesini kazandı. İkinci yılında fakülteden ayrılarak hayatının geri kalanına yön verecek olan Akademi İstanbul Tiyatro Bölümüne kayıt oldu. Çok iyi derecede İngilizce konuşabilen sanatçı Aliye dizisindeki Meriç rolüyle tanınmıştır. Şu anda Poyraz Karayel adlı dizide Avukat Sema rolünü canlandırmaktadır.

EMEL ÇÖLGEÇEN DİZİ VE ROL OYNADIĞI FİLMLER
2009 Ezber (Kısa Film)
2009 Tuzak
2008 Tramvay Serpil
2006 Sahne Demet
2001 Istanbul New York Yasemin
Oynadığı Diziler
2016 Kırlangıç Fırtınası
2015 Poyraz Karayel Sema Kanal D
2014 Böyle Bitmesin Serpil Trt
2012 Sultan Kanal D
2012 Geniş Aile Nilüfer Kanal D
2011 Arka Sokaklar Seyran Kanal D
2009 Kapadokya Düşleri Nihal Trt
2008 Cennetin Çocukları Pelin Atv
2007 Zeliha’nın Gözleri Zeliha Star Tv
2007 Kara Duvak Berfin Show Tv
2006 Sağır Oda Azra Kanal D
2004 Aliye Meriç Atv
1994 Gülşen Abi Emel Trt

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting