Ana Sayfa / Gündem / Özgür Özel’den çiftçiye azar

Özgür Özel’den çiftçiye azar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, çiftçiyi azarladı. bir zamanlar Erdoğan’ın çiftçiye ananı da al git demesi gibi Özgür Özel de çiftçilere azarlamaya başladı. CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel7in bon dönemde AKP politikalarını benimsediği de belertiliyor özellikle sığınmacılar konusunda. 

Özgür Özel’den çiftçiye azar. AKP hükümetlerinde gördüğümüz çiftçiyi aşağılama susturma hareketinin bir benzerini Özgür Özel sergiledi. CHP’de dağ fare doğurdu tanımı yerine oturdu deniliyor. Özgür Özel’den “Bittik” diye feryat eden çiftçi vatandaşa: “Sırası gelmeden laf kesenin konusunu atlayacağım. Şimdi arkadaşların sana hesap sorsun bakalım. Sus, sus, sus! Akışı kesenin sorununa değinmem.”

ÖZEL’DEN SÖZ KESME TEPKİSİ

Öte yandan Özgür Özel’in konuşması sırasında grup toplantısını izleyen bir çiftçi tarafından kesildi. Özel’İn çiftçiye tepkisi sert oldu. Özel önce, “Bunu daha önce konuştuk. Sırası gelmeden laf kesenin konusunu atlayacağım” derken daha sonra kürsüden durumu tatlıya bağladı.

“İLGİ GİDEREK AZALDI”

87 duruşmanın görüldüğü davada ilk günlerden sonra pek çok siyasi partinin ve medyanın ilgisini azalttığını vurgulayan Özel, şöyle devam etti:

“İlk günlerde müthiş bir adalet mücadelesi, kararı verecek genç bir hakimin karardan önce değiştirilmesiyle önce birinci kademe mahkemesinde hepimizin yüreklerini sızlatan bir karar alındı. Yargıtay kararı bozdu, müebbet istemiyle geri yolladı. 5 üyenin 3’ü görevden alındı ve yerine 3 yandaş atandı.”

Dün Soma’da tarihin en büyük kalabalığının olduğunu belirten Özel, atmosferin değiştiğini söyledi ve “Ant olsun adaleti değiştireceğiz” dedi. İşçi sınıfına ‘örgütlenme’ çağrısı yapan Özel, işçileri ‘haklarını arayacak gerçek sendikalara’ üye olmaya davet etti.

Soma’daki katliamdan önce defalarca kez uyarıda bulunduklarını belirten Özel, katliamın ardından hazırlanan raporun büyük kısmında o dönem Meclis’te gurubu bulunan 4 partinin uzlaştığını söyledi.

Özel, “Vicdanı ve ahlakı olan herkesi, bu vahşi kapitalist düzen daha çok para kazansın diye uygulanmayan tedbirleri daha falza düşünmeye davet ediyorum” dedi.

14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutlayan Özgür Özel, eczacıların sorunlarını gündeme taşıdı. Kendisi de eczacı olan Özel, “Mesleğimle gurur duyuyorum” dedi.

Özgür Özel, kur artışı nedeniyle firmaların yeni ilaçları Türkiye’ye getirmek istemediğini ve fiyat farkları nedeniyle hastaların maddi kayıplar yaşadığını söyledi. Fiyatlandırma sisteminde de sorunlar olduğunu dile getiren Özgür Özel, yerli üretim konusunda da gerekli adımların atılmadığını ifade etti.

“ÇİFTÇİ EKTİKÇE ZARAR EDİYOR” 

Özgür Özel, Dünya Çiftçiler Günü’nü de kutladı. “Çiftçiler olmazsa hayat olmaz” diyen Özgür Özel, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet en doğru tespiti yaptı ve tarımın potansiyeline erişmesi için büyük hamleler yaptı. İkinci Dünya Savaşı yıllarında toprak reformu ile topraksız çiftçiyi topraklandırma, kırsal restorasyon çalışmaları umut verici şekilde yapıldı. 20 yıldır uygulanan politikalarla Türkiye’nin ekilen arazileri azaldı. Çiftçi ektikçe zarar eden, ürettikçe iflas eden bir kısır döngü içinde. Birillerinin önceliği beşli çeteler ve yandaş şirketler. CHP’nin önceliği vatanın gerçek efendileri.”

Büyük bir tarım reformuna hazırlandıklarını açıklayan Özgür Özel, yapıcı muhalefetin en iyisine hazırlandıklarını söyledi. Özel, “Sadece CHP belediyeleri geçtiğimiz dönemde budağ tohumu ve mazoıtu ücretsiz verip, üretilen buğdayı satın alıp Halk Ekmek ile ekmek üretti. Çocuklarımıza ücretsiz süt dağıtıyorlar. Bu muazzam projeleri önümüzdeki yıllarda CHP belediyelerinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Sınırsız Hosting