Ana Sayfa / Kime Ait / Penta kime ait, sahibi?

Penta kime ait, sahibi?

Penta kime ait. ne şirketi ve Borsa İstanbul Penta hisseleri ne olur sorusu. Ülkemizde öncü firmalardan olan PENTA Teknoloji halka arz talep toplama sürecini bugün itibarıyla başlatıyor. 6-7 Mayıs 2021 tarihleri aralığında tamamlanacak olan süreçte hisse pay fiyatının ise 32,00 ile 38,00 aralığında olacağı bildirildi. Bu noktada binlerce kişi “PENTA teknoloji ne zaman halka arz olacak, borsada ne zaman işlem görecek?” soruları yanıt aramaya başladı. Şirketten pay sahibi olmak isteyen binlerce kişi bu kapsamda detayları araştırıyor. İşte PENTA halka arz hisse fiyatı ve kodu gibi tüm detaylar…

PENTA Teknoloj kime ait. ne zaman nerede ve kim tarafından kuruldu bilgisi. BİST işlem gören teknoloji şirketleri ve PENTA hisse durumu. Son dönemde Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya birçok şirket halka arz olmak amacıyla başvuruda bulunurken binlerce kişi ise bu kapsamda yatırımlarını gerçekleştiriyor. Bugün talep toplama süreci başlayan PENTA teknoloji ise bu anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirketten pay sahibi olmak isteyen kişiler “PENTA teknoloji ne zaman halka arz olacak, borsada ne zaman işlem görecek?” sorularına yanıt arıyor. İşte PENTA halka arz hisse fiyatı ve kodu gibi tüm detaylar…
PENTA TEKNOLOJİ HALKA ARZ OLUYOR!

Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yılı aşkın süredir bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji’nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Penta Teknoloji açıklamasına göre, dünyanın önde gelen teknoloji markalarının Türkiye’deki dağıtıcısı Penta Teknoloji’nin halka arzı için SPK’ya yaptığı izahname başvurusu sonuçlandı.
HİSSE FİYATI NEDİR?

Penta Teknoloji halka arzında, fiyat aralığı 32,00 TL – 38,00 TL olarak belirlendi. Penta Teknoloji, Türkiye’deki yaklaşık 9 bin müşterisiyle Türkiye’nin lider katma değerli teknoloji dağıtıcısı şirketleri arasında yer alıyor ve geniş ürün yelpazesiyle kullanıcılara uçtan uca teknoloji çözümleri sunuyor.
‘MÜŞTERİLERİMİZİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE YÖN VERİYORUZ’

Açıklamada halka arzla ilgili görüşlerine yer verilen Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, Penta Teknoloji’nin bilişim dünyasındaki yolculuğunun 1990 yılında üniversite arkadaşlarının kurduğu küçük bir ofiste başladığını belirterek, ‘Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji markaları da dahil olmak üzere 40’tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasının ürünlerini tüm Türkiye’yle buluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz.’ ifadelerini kullandı.
Üretimden inşaat ve mimariye, sağlıktan finans, turizm, tekstil, medya-eğlenceye kadar birçok sektöre teknoloji ürünleri tedarik ederek dijitalleşmedeki öncü rollerini sürdürdüklerini aktaran Özçelik, şöyle devam etti:

‘Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu. Biz de bu sektörün gelecek vadeden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz.’
PENTA KİME AİT, SAHİBİ, NEREDE
1990 yılında küçük bir ofiste temelleri atılan Penta Teknoloji, bugün en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştiren, Türkiye’nin öncü teknoloji dağıtıcı şirketlerindendir.

Penta Teknoloji, kurulduğu günden bu yana teknolojideki uzmanlığı, operasyonel verimliliği, farklı finansal çözümleri, güçlü dağıtım zinciri ve IT altyapısı ile iş ortaklarının daha verimli, daha kârlı ve rekabetçi olmaları hedefi ile çalışmaktadır.

40’ın üzerinde teknoloji markasının Türkiye dağıtıcılığını yapan Penta Teknoloji, 3.500’ün üzerinde aktif iş ortağıyla uçtan uca çözümler sunmakta ve teknoloji dağıtıcılığı alanında geliştirdiği katma değerli hizmetler ve dijitalleşmeye yaptığı yatırımlar ile öne çıkmaktadır.

2011 yılında, IT dağıtım sektörünün önde gelen isimlerinden Mersa Sistem ile stratejik ortaklık yaparak Yıldız Holding bünyesine katılan Penta Teknoloji; 2012 yılı sonunda Mersa Sistem ile Penta Teknoloji adı altında birleşmiştir. Takip eden yıllarda da, sektör liderliği hedefi ve katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda, Medyasoft, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim ve Sayısal Grafik şirketlerini satın alarak ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Penta Teknoloji bugün, “Tüm paydaşların mutlu edilmesi” vizyonundan hareketle faaliyetlerini yürütürken, teknoloji ürünlerini pazara sunan tüm tedarikçiler ile bu ürünlere talep gösteren tüm müşterilerin buluşma noktasında yer almayı sürdürmektedir.

MÜRSEL ÖZÇELİK ASLEN NERELİ KİM NECİ
Mürsel Özçelik
Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Müdür
1968 yılında Malatya’da doğan Mürsel Özçelik, 1986 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında üniversite arkadaşları ile Penta Bilgisayar’ı kuran Özçelik Penta Teknoloji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Servet Yardımcı neci, nereli ve kim?

Servet Yardımcı aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. TFF Başkan adayları kimler, hangi isimler …

Sınırsız Hosting