Ana Sayfa / Kadınca / Penti kime ait, hangi ülkenin

Penti kime ait, hangi ülkenin

Çorap markaları arasında sık sık Penti çorapların reklamını görürüz ve merak ederiz Penti hangi ülkenin, Penti kime ait ve Penti nerelerde satılıyor diye.

Penti hangi firmanın, kime ait ve sahibi kim bilgileri. Penti nerede üretiliyor ve Penti mağazaları hangi illerde.

PENTİ FABRİKASI VE PENTİ SAHİBİ

Penti markasının öyküsü 1950 yılında başlamıştır. Mois Kariyo ve Yasef Kariyo tarafından iki ayrı şirket kuruldu ve bu sektöre bu şekilde başlandı. 1970 yılında Öğretmen Çorap ismi ile üretim yapan bu marka 1971 yılında İstanbul, Bayrampaşa’da üretim tesisi kurdu ve şirketin büyümesi için önemli adımlardan biri atılmış oldu. Öğretmen Çorap ismi, o yıllarda ince kadın çorabını genellikle kullanan öğretmenlerden gelmektedir. 1980 yılında Sami Kariyo bu şirketin başına geçti ve yönetimi ele aldı. Ürünlerini biraz daha genişleten bu marka farklı renkler, farklı desenler ve farklı kalitede ürünler üretmeye başladı. Daha sonra 1984 yılında şirket Penti ismini aldı. O tarihten bugüne kadar Penti markasını ürünlerini genişleterek çocuk çorabı, erkek çorabı, ev giyimi, iç giyim, bikini, mayo, plaj giyim ürünleri de üretip satmaya başladı. Penti’nin üretim tesisi bu ürünleri üretmek için yeterli olmayınca 1994 yılında Çorlu’da bir üretim tesisi kuruldu. Bu tesiste şuan yılda 86 milyon çift çorap üretilmektedir.
Penti kurulduğu tarihten beri hiç bir zaman kaliteden ödün vermemiştir. Türkiye’nin en çok sevilen çorap ve iç giyim mağazasıdır. Müşterilerinin düzenli alışveriş yaptığı ürünlerden hiç bir zaman şikayetçi olmadığı bir markadır. Bu alanda en çok bilinen marka Penti’dir ve yapılan araştırmalarda marka bilinirliği oranı %99 ‘dur. Penti’nin Türkiye’de 60 ilde 300 mağazası, Yurt dışında ise 29 farklı ülkede, 106 mağazası bulunmaktadır. Penti, İngiltere, İtalya, Çin, Amerika, Suudi Arabistan, İngiltere, Moğolistan ve bunlar gibi birçok dünya ülkesine satış yapmaktadır.

Penti Hangi Ülkenin

Cevap: Türkiye

Penti Mağazalarının Bulunduğu İller

İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Afyonkarahisar
Amasya
Antalya
Aydın
Balıkesir
Bolu
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
Isparta
Mersin
Kayseri
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Nevşehir
Ordu
Sakarya
Samsun
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Şanlıurfa
Uşak
Van
Zonguldak
Kırıkkale
Batman
Yalova
Karabük
Osmaniye

İlginizi Çekebilir

Wanda Nara yetişkin içerik üreticisi oldu

Wanda Nara en özel anlarını parayla teşhir etmeye başladı. Icardi’nin eşi Wanda Nara +18 içerik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting