Ana Sayfa / Kadınca / Petek üzerinde çamaşır kurutmayın
ODA İÇİNDE ÇAMAŞIR KURUTMAK ZARARLI

Petek üzerinde çamaşır kurutmayın

Malum kış geliyor artık çamaşırları evlerde kalorifer petekleri üzerine asarak kurutma sezonu da açılmış oldu. Ancak uzmanlar ev içinde çamaşır kurutmanın zararlarının gözardı edilmemesini istiyor. petek üzerine asılan çamaşırlar odadaki havayı kirletiyor. Gerekçesi her ne olursa olsun, her mevsim çamaşırlarını içeride kurutanlara kötü haber!

Kışın çamaşır en kolay nasıl kurutulur sorusu yerine evde çamaşır kurutmak zararlı mı diye sorulsa daha yerinde olur. Petek üzerine çamaşır asarak kurutmak içerideki havayı kirletiyor. Çamaşırı içeride kuruturken atlanılan ayrıntılar, insan sağlığına ciddi oranda zarar veriyor. Günümüz koşullarında hemen hemen herkesin deterjan kullandığına değinen Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Olcay Emel, konuyla ilgili açıklamalarda bulunuyor: “Herkesin tercihi olan deterjanlar içinde bulunan kimyasal maddeler, suda çözünerek kirli çamaşırlarımızı temizler. Tabi ki, bu kimyasal atıklar yıkama işleminden sonra durulamaya rağmen çamaşırlarda bir miktar kalır. Kurutma işlemi esnasında su ile birlikte buharlaşarak bulunduğu atmosfere yayılarak kimyasal atık kirliliğine sebep olur. Bu nedenle çamaşırlarımızı kapalı ortam yerine açık havada kurutmak en doğru seçenektir.”

ODA İÇİNDE ÇAMAŞIR KURUTMAK ZARARLI

ÇAMAŞIR KURUTULAN ORTAM HAVALANDIRILMALI

Günümüz koşullarında şehir yaşamı ve dış ortamda çamaşır kurutma hiç gerçekçi değil hatta hayal bile. Bu nedenle çamaşır kuruttuğumuz odaların iyi havalandırılması bu ortamda yaşlı veya bebeklerin kalmaması ikinci bir öneri olabilir. Şehir hayatında yaşayanların bu konudaki en büyük kurtarıcı ise çamaşır kurutma makineleridir. Bu durumda kurutma makineleri iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

 

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting