Ana Sayfa / Yaşam / Prens Philip emekliye ayrıldı

Prens Philip emekliye ayrıldı

Kraliçe Elizabeth’in 95 yaşındaki Prens Philip tüm görevlerinden ayrıldı ve emekli oldu. İngiltere’de Prens Philip’in öldüğü iddia edilmişti ancak bu saraydan yalanlandı. İngiltere’de krallık mensubu üst düzey yetkililer sabaha karşı Buckingham Sarayı’na acil toplantıya çağrılmıştı. Kraliçe Elizabeth’in kocası Prens Philip’in öldüğü iddia edilmişti. Saray’dan ilk açıklama az önce geldi. Prens Philip’in 95 yaşında emekliye ayrıldığı belirtildi.

95 yaşındaki Prens Philip’in sağlığı ve öldüğü yönündeki haberlere bir yenisi eklendi ve tamamen emekliye ayrıldığı belirtildi. Buckingham Sarayı’nda gece yarısı olağanüstü saatler yaşandı. İngiltere basınının haberlerine göre dün gece saat 03.00 civarında Saray’ın en üst düzey yetkilileri acil bir toplantıya çağırıldı.

İngiltere basını toplantıyı ‘çok olağan dışı’ olarak yorumlarken Saray’daki kaynaklar Kraliçe 2’inci Elizabeth ve eşi Prens Philip’in sağlığı ile ilgili alarm yaratacak bir durumun olmadığını açıklamıştı. Sonunda beklenen açıklama geldi. Buckingham Sarayı’ndan yapılan resmi açıklamada ”Prens Philip artık resmi görevlerini yerine getirmeyecektir’ denildi.

İngiliz basını olayı ‘Prens Philip 95 yaşında tamamen emekliye ayrılmıştır’ ifadesiyle duyurdu.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting