Ana Sayfa / Yaşam / Prof. Yüksel Taşkın nereli, neci ve yaşı

Prof. Yüksel Taşkın nereli, neci ve yaşı

Prof. Yüksel Taşkın CHP İstanbul Milletvekili adayı ve adaylığı için itiraz var. Yüksel Taşkın aslen nereli, kaç yaşında ve alanı ne neden ihraç edildi KHK ile soruları. 

Prof. Dr.Yüksel Taşkın memleketi, neci ve kimdir bilgileri. Yüksel Taşkın neden KHK ile ihraç edildi. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimimi tamamladı. Öğrencilik yıllarımda Sosyal Demokrat Üniversiteler Platformu’nda aktif olarak çalıştı.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. 2015 yılında profesör oldu. 7 Şubat 2017’de Barış Bildirisine imza attığım gerekçesiyle üniversiteden ihraç edildi.
2012 yılında İstanbul CHP İl Örgütü’nün AR-GE biriminde gönüllü olarak çalışmaya başladı.

TÜSES’te dış politikadan seçmen analizine kadar farklı konularda raporlar üretilmesine katkı sundu. Gençlere yönelik eğitim çalışmalarının koordinatörlüğünü üstlendi.

Çalışma alanları olan Türkiye siyaseti; Türkiye’de Milliyetçilik, Muhafazakârlık ve siyasal İslam; Demokratikleşme meseleleri; Ortadoğu’da toplum ve siyaset; Gençlik ve siyaset konularında kitap ve makaleler yayınladı.

Kitapları: Anti-Komünizmden Küreselleşme Karşıtlığına: Milliyetçi Muhafazakâr Entelijansiya (İstanbul: İletişim Yayınları, 2007); AKP Devri: Türkiye Siyaseti, İslamcılık ve Arap Baharı (İstanbul: Birikim Yayınları, 2013), Suavi Aydın’la beraber, 1960’tan Günümüze Türkiye Tarihi (İstanbul: İletişim Yayınları, 2014); Sosyal Demokrasi ve Din (Ankara: Bence Kitap, 2016); Siyaseti Anlamak ve Anlamlandırmak (Ankara: Bence Kitap, 2016).

İlginizi Çekebilir

Güniz Akkuş saldırıda yaralandı

Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş silahlı saldırıda yakalarından yaralandı. çete savaşları mı? Güniz Akkuş neci., kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting