Ana Sayfa / Sağlık / PTT işe alım için soru önergesi verildi
PTT ELEMAN ALIMI

PTT işe alım için soru önergesi verildi

PTT elaman alımları ve son gelişmeler ve haberler için Meclis’e yeni bir soru önergesi verildi. MHP’li İzzet Ulvi Yönter’in Meclis’e verdiği PTT eleman ve personel alımıyla ilgili soru önergesi aynen aşağıda verilmiştir. 

PTT personel alımı ve soru önergesi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıda belirtilen sorularımın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

İzzet Ulvi YÖNTER
İstanbul Milletvekili

PTT A.Ş.’nin personel alımlarında “yazılı ve/veya sözlü sınavla personel alınmasına” imkan sağlayan yönetmelik hükmünü, sadece sözlü sınavla personel alımına imkan verecek şekilde değiştiren 2015 tarihli yönetmelik değişikliğine karşı açılan davada  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, PTT A.Ş. tarafından yapılan 2017/2 ve 2017/3 personel alımlarının yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

PTT A.Ş.’nin 2017/2 personel alım ilanıyla birlikte KPSS puan sıralamasına göre mülakata çağrılan, mülakatı kazandığı internetten ilan edilen, onun arkasından güvenlik soruşturmaları biten ve tam işe başlama tebligatlarını bekleyen 1.750 aday mağdur durumda beklemektedir.

Bu sınavı kazanması nedeniyle işinden istifa edenler, nişanlananlar, evini tutanlar, hatta başka kuruma ataması yapılıp PTT’yi tercih edip Danıştay kararı sonrasında beklemek durumunda olan çok sayıda aday, sorunun çözülmesini ve bir an önce işe başlamayı beklemektedir. Bu kapsamda;

PTT A.Ş.’nin 2017/2 personel alımında başarılı olup, kazandığı açıklanan 1.750 adayla ilgili sorun herhangi bir mağduriyete neden olmadan çözülebilecek midir?

Sorunun çözülebilmesi adına yapılan çalışmalar nelerdir?

PTT A.Ş.’nin 2017/2 personel alımında kazandığı açıklanan 1750 aday içerisinde yaşı alım ilanındaki sınırda olanlar, askere gitmek durumunda olanlarla ilgili yeniden alım ilanına çıkılması durumunda mağduriyet yaşamamaları için alınan önlemler nelerdir?

İlginizi Çekebilir

Alanya yurtta ölü bulunan kız öğrenci

Alanya’da üniversiteli kız yurt odasında ölü bulundu. Antalya’nın Alanya ilçesinde, Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencisi, yurttaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting