Ana Sayfa / Kime Ait / PTT kargoya fahiş zam geldi

PTT kargoya fahiş zam geldi

PTT hizmetleri yurt içinde yüzde 40, yurtdışına ise yüzde 300 zamlandı. PTT şubelerinden en küçük paket göndermenin bedeli neredeyse 25 liraya yükseldi bu fiyat yurtdışı için ise yüzde 300 zamlı. PTT hizmetlerine gelen büyük zam vatandaşları isyan ettirdi.PTT, yurt dışı gönderimine yüzde 300’e varan zam yaptı.

PTT ile kargo ve paket göndermenin fiyatı arttı. PTT hizmetlerine gelen büyük zam ve oranı. PTT yurd dışı hizmetlerine yüzde 300 zam yapıldı. PTT’de geçmiş dönemlerde mektup, kartpostal, tebrik kartı ve benzeri gönderim tarifeleri için uygulanan sabit fiyat kalktı; yerine, her ülke için farklı miktarda, anlık kura göre değişen SDR birimi üzerinden fiyat belirlendi. Böylece yurt dışı gönderim ücretlerine yüzde 300’e yaklaşan oranlarda zam geldi. Örneğin 2020’de Almanya’ya 6.5 TL’ye gönderilen kayıtsız mektup artık ortalama 20 liraya gönderilebiliyor.

PTT İLE GÖNDERİ ÜRÜNDEN PAHALI OLDU

Sözcü’den Batuhan Serim’in haberine göre; TÜİK, eylül ayında yıllık tüketici enflasyonunu yüzde 19.58 olarak açıklamıştı ancak 11 Ekim itibarıyla PTT’nin yurt içi gönderimlerine yüzde 30-40 arasında, yurt dışı gönderimlerine ise yüzde 300’e yaklaşan zam yapıldı. PTT şubelerinde henüz güncel fiyatlar ilan edilmiş değil. Vatandaşlar işlem gerçekleştirdiği sırada ise zamlı fiyatlarla karşı karşıya geliyor.

İlginizi Çekebilir

İstanbul öğrenci zammı iptal

İETT öğrenci zammı iptal edildi. İstanbulkart öğrenci zammı iptal oldu. İstanbul’da indirimli öğrenci kartlarına yapılan …