Ana Sayfa / Kime Ait / Saffet Sancaklı yaşı kaç, nereli, neci
SAFFET SANCAKLI NERELİ, KİM

Saffet Sancaklı yaşı kaç, nereli, neci

Saffet sancaklı aslen nereli, kaç yaşında ve kimdir bilgileri. Saffet Sancaklı’nın eşi kim ve ne zaman evlendi siyasi kariyeri bilgileri. İşte MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yaşamı ve bilgileri. 

Saffet Sancaklı kaç doğumlu, aslen nereli, kimdir bilgileri. MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın futbolculuk yaşamı ve top oynadığı kulüpler. Saffet Sancaklı özgeçmişi ve biyografisi. Saffet Sancaklı 27 Şubat 1966 yılında eski Yugoslavya’nın Tutin şehrinde doğmuştur. Eski bir Türk fulbolcu aynı zamanda iş adamı olan Sancaklı, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı oldu. Halihazırda MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesidir.2014 Yerel Seçimlerinde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur.

SAFFET SANCAKLI EĞİTİMİ, KARİYERİ

1968 yılında Türkiye’ye göç etmiştir. Eğitimini İstanbul’da Gaziosmanpaşa’da Cemal Gürsel İlkokulu’ndaardından ortaokul ve liseyi Vefa Poyraz Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı, lakin Beşiktaş futbol kulübündeki futbol kariyeri nedeniyle üniversite eğitimi yarıda kaldı.

2009 yılında tekrar üniversite sınavına girdi ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. Şu anda üniversite öğrenimini; Anadolu Üniversitesi “Kamu Yönetimi” bölümünde devam ettirmektedir.

Futbolculuk kariyeri

Eski Yugoslavya’da Tutin şehrinde 27 Şubat 1966 doğdu. Sırasıyla Kültürspor, Vefa, Beşiktaş, Eskişehirspor, Konyaspor, Sarıyer, Kocaelispor, Galatasaray, Kocaelispor, Fenerbahçe, Konyaspor’da forvet mevkiinde oynadı.

Saffet Sancaklı, faal futbol yaşantısını 1998-1999 sezonunda Konyaspor’da bıraktı ve FIFA Futbolcu Menaerliği Lisansı aldı. Süper Ligde toplam 130 gol atarak adını 100’ler klübüne yazdırdı

Milli takım : 24 kez millî takımlara çağrılan Saffet Sancaklı 1 kez Türkiye U-21 ve 20 kez de Türkiye A Millî takımı olmak üzere toplam 21 kez millî takımlar formasını giydı ve bu karşılaşmalarda 6 gol kaydettı. A Millî takımla 1996 Avrupa Futbol Şampiyonasına katıldı.Siyasi kariyeri

2007 Genel Seçimlerinde de MHP’den aday adayı olan Saffet Sancaklı, 28 Ocak 2011 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı bir tören ile MHP saflarında aktif siyasete atılmıştır.

11 Nisan 2011 tarihinde, İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Milletvekili adaylığı resmen açıklanmıştır. Ama 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde milletvekili olarak seçilememiştir.

2014 Yerel Seçimlerinde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuş ancak seçilememiştir. 4 Kasım 2012 ve 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 10. ve 11. Olağan Büyük Kurultayında MYK Üyesi seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ise MHP’den Kocaeli 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi ve seçildi.

Bu seçimlerin tekrarlanması sonucu Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP’den tekrar aday gösterildi ve yeniden seçildi.

İlginizi Çekebilir

Kaçak tütüncülere Sis operasyonu

Kaçak tütün satanlara yönelik Sis operasyonu gözaltına alınan 370 kişi. Yasa dışı tütün üretimi yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting