Ana Sayfa / Kime Ait / Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktı

Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktı

AKP’nin önemli siyasetçilerinden Şamil Tayyar deprem konutu sahibi oldu. Gaziantep’te AKP’li Şamil Tayyar, deprem konutu hak sahibi oldu. 6 Şubat depremlerinin ardından yurttaşlar konteyner ve çadırlarda hayata kalma mücadelesi verirken, AKP’li Şamil Tayyar’a da deprem konutu çıktığı ortaya çıktı.

Şamil Tayyar, deprem konutu sahibi oldu. depremzedeler kendileri için yapılan deprem konutları için sıra beklerken AKP’li bazı isimler kurada da çok şanslı çıktı ve ehemen ev sahibi oldular. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yurttaşlar binbir güçlükle, çadır ve konteynerlerde hayatta kalma mücadelesi verirken, AKP’li Şamil Tayyar’a da deprem konutu çıktığı ortaya çıktı

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 4 Şubat’ta “Gaziantep Deprem Konutları Kura Çekimi” yaptı. Kura çekiminin İslahiye ilçesi bölümünde ekranda Şamil Tayyar’ın adı da belirdi. Tayyar’a 5’inci katta 2+1 daire çıktığı açıklandı.
Konuya ilişkin açıklama yapan Tayyar, haberi doğrulayarak, “Kurada 2+1 85 metrekare ev çıktı. Babamın iki katlı bahçeli bir evi vardı. Ev benim üzerime kayıtlıydı ve ağır hasar raporu vermişlerdi. Bir süre sonra da yıkıldı. Hak sahibi olarak deprem konutuna başvurduk. Kurada çıkan evi de kardeşim aldı” diye konuştu.

Tayyar, AKP’den 3 dönem milletvekilliği yapmıştı.

İlginizi Çekebilir

Elazığ göçük olan maden kime ait?

Elazığ krom madeni göçük toprak atında kalan işçilerin isimleri. Elazığ göçük meydana gelen krom madeni …

Sınırsız Hosting