Ana Sayfa / Kadınca / Şarkıcı Simge Sağın memleketi, yaşı ve şarkıları

Şarkıcı Simge Sağın memleketi, yaşı ve şarkıları

Şarkıcı Simge Sağın, Türkiye7nin en açık giyinen şarkıcılarından biri. Sahne kıyafetleriyle yürek hoplatan Simge Sağın bakın aslen nereli imiş ve kaç yaşındaymış sizler için derledik. Başarılı şarkıcı Simge, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki ilk konserini önceki akşam gerçekleştirdi. Cesur kostümü ve sahne şovuyla tam not alan şarkıcı hayranlarına güzel bir gece yaşattı.

SİMGE SAĞIN MEMLEKETİ, YAŞI VE ASIL MESLEĞİ
Şarkıcı Simge Sağın kaç doğumlu, en bilinen şarkıları ve yaşamını sizler için araştırdık. Simge Sağın ünlü Türk şarkıcıdır. Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında Şişli, İstanbul’da doğdu. Müzisyen bir babanın kızı olması hayatının her anında müzikle iç içe büyümesini sağladı.

12 yaşında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı ve müzikle ilgili çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak devam ettirdi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok müzisyenle çalışma fırsatı elde etti.

İlk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başlayan başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı Annem dizisi için Kıraç ile düet yaptı. “Annem” şarkısı 2010 yılında 818.316 dinlenmeyle dijital ortamda en çok dinlenen 20 şarkı arasına girerek 17. sırada yer almayı başardı. Simge ayrıca Süper FM’in jeneriği gibi pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasında katkıda bulundu.

SİMGE SAĞIN CESUR KIYAFETLERİ

ÜNLÜLERİN VOKALİSTİ
Daha sonra Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etmiştir. Birçok jenerik ve dizi müziği seslendirmiştir.

İlk albümünü 2011 yılında Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkarmıştır. Albümün ismi ise “Yeni Çıktı” dır.

16-11/19/simge.jpg

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği “Bip Bip” adlı ikinci EP albümünü çıkarmıştır. Albümden “Bip Bip (Bayraşa Mix)” adlı şarkısına klip çekmiştir.

Klip YouTube’da 20 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır.2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen şarkısı olan Dans Mon Quartier şarkısının sözlerini değişmiş ve “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkarmıştır.

ALBÜMLERİ
2011 Yeni Çıktı

2014 Bip Bip

2015 Miş Miş

2016 Yankı

2016 Kamera

İlginizi Çekebilir

Hamile pavyon dansçısı

Pavyon dansçısı hamile kaldı üstelik Ukraynalı. Pavyonda dans eden Ukraynalı pavyon dansçısı bebek bekliyor ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting