Ana Sayfa / İlginç / Selim İleri sağlık durumu

Selim İleri sağlık durumu

Selim İleri aslen nereli, neci. eğitimi, yaşı. Selim İleri hastanede son sağlık durumu nasıl bilgisi. Selim İleri’nin yaşı kaç ve hastalığı ne bilgisi. Türk edebiyatının usta isimlerinden Selim İleri (72) beyin embolisi kaynaklı rahatsızlık geçirdi. Erdal Öz Edebiyat Ödülü, önceki akşam Dada Salon’da gerçekleştirilen törende usta yazar Selim İleri’ye sunulmuştu.

Selim İleri hastaneye kaldırıldı son sağlık durumu nasıl merak ediliyor. Edebiyatçı Selim İleri kaç yaşında, nereli ve eserleri ne? Yüksek tansiyona bağlı olarak beyninde damar tıkanıklığı oluşan Selim İleri, öğle saatlerinde Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. İleri’nin hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Öte yandan önceki gece Selim İleri Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü aldıktan sonra kendisini kötü hissettiğini söyleyerek törenin düzenlendiği mekandan erken ayrılmıştı. İleri 5 Mart’ta da beyin embolisi kaynaklı olarak geçirdiği rahatsızlık sonucu Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne kaldırılmış, tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

1949 İstanbul doğumlu İleri, aralarında “Dostlukların Son Günü”, “Uzak Hep Uzak” ve “Yaşarken ve Ölürken”in de aralarında olduğu birçok roman, deneme, anı ve senaryosuyla Türk edebiyatının önemli yazarları arasında yer alıyor. İleri, son olarak geçen yıl Ahmet Hamdi Tanpınar’ı roman kahramanı yaptığı ‘Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun’u yayımladı. Usta yazar, 2012’de Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

ERDAL ÖZ EDEBİYAT ÖDÜLÜ İLERİ’YE VERİLDİ

Can Yayınları’nın kurucusu Erdal Öz’ün anısına her yıl ailesi tarafından verilen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, önceki akşam Dada Salon’da gerçekleştirilen törende usta yazar Selim İleri’ye sunuldu.
Erdal Öz’ü özlediğini dile getiren ve anılarını kaleme aldığı kısa bir mektubu da katılımcılarla paylaşan İleri, “Şimdi burada olsan, seninle çağdaş edebiyatımızı konuşsak, uzun yıllar girmese araya, ‘Odalarda’nın çok hayran olduğum yazarı, benim ‘Kırık Deniz Kabukları’nı yayınlayan dostum özlemle seni anıyorum. Seni, edebiyatımıza katkını, Can Yayınları’nı, beni onurlandıran seçici kurulu esenliyorum. Beni mutlu kıldınız. Onur duydum. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Safi Arpaguş nereli, neci ve kim?

Prof. Safi Arpaguş aslen nereli, neci ve kimdir bilgisi. Yeni İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş kimdir …