Ana Sayfa / Sağlık / Sezgin Tanrıkulu kaç yaşında

Sezgin Tanrıkulu kaç yaşında

CHP’li Sezgin Tanrıkulu kalp krizi geçidi iddiası ve son sağlık durumu bilgileri.  Sezgin Tanrıkulu İstanbul’da hangi hastanede yatıyor ve kalp krizi mi geçirdi doktorlarından açıklama geldi mi bilgisi. Sezgin Tanrıkulu aslen nereli,kaç doğumlu ve kimdiri merak ediliyor. 

Sezgin Tanrıkulu kaç yaşında, memleketi., eğitimi ve siyasi kimliği bilgileri. CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu hastaneye kaldırıldı. Son dakika haberine göre Sezgin Tanrıkulu’nun kalp krizi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Tanrıkulu’nun sağlık durumuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.
CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu göğüs ağrısı, kalp çarpıntısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. CHP’li vekil Tanrıkulu, Medicana Hastanesi acil servisinde tadavi altına alındı. Tanrıkulu’nun sağlık durumuyla ilgili hastaneden henüz bir açıklama gelmedi.
SEZGİN TANRIKULU KİMDİR?

27 Mayıs 1963 senesinde dünyaya gelen Sezgin Tanrıkulu Licelidir. Kürt asıllı Türk hukukçu ve siyaset adamı olan Sezgin Tanrıkulu 1997 Robert Kennedy İnsan Hakları ödülüne layık görülen görülmüştür. Tanrıkulu, 2010–2016 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

İlk olarak 2011 yılında Türkiye genel seçimleri’nde CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise giren Sezgin Tanrıkulu 25 Ocak 2016 tarihinde Genel Başkan yardımcılığı görevi sonlandırılmıştır.

Kürtçe ve orta düzeyde İnglizce bilen Sezgin Tanrıkulu evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting