Ana Sayfa / Genel / Sezgin Tanrıkulu yaşı, memleketi ve neci

Sezgin Tanrıkulu yaşı, memleketi ve neci

Sezgin Tanrıkulu için terör propagandasından fezleke hazırlandı ve Sezgin tanrıkulu nereli, mesleği, neci ve kimdir diye aranmaya başladı. İşte CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında merak edilenler. 

Sezgin Tanrıkulu aslen nereli, neci ve yaşı bilgileri. Sezgin tanrıkulu için fezleke hazırlandı ve bu da Sezgin tanrıkulu kimdir sorularını yeniden gündeme getirdi. 27 Mayıs 1963 senesinde dünyaya gelen Sezgin Tanrıkulu Licelidir. Kürt asıllı Türk hukukçu ve siyaset adamı olan Sezgin Tanrıkulu 1997 Robert Kennedy İnsan Hakları ödülüne layık görülen görülmüştür. Tanrıkulu, 2010–2016 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

İlk olarak 2011 yılında Türkiye genel seçimleri’nde CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise giren Sezgin Tanrıkulu 25 Ocak 2016 tarihinde Genel Başkan yardımcılığı görevi sonlandırılmıştır.

Kürtçe ve orta düzeyde İnglizce bilen Sezgin Tanrıkulu evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Tavuk tecavüzcüsü tutukandı

Mersin’de tavuğa tecavüz eden adam tutuklandı tavuk tecavüzcüsü tutuklandı şimdi hapiste. Mersin’de kaydedildiği öne sürülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting