Ana Sayfa / Sağlık / Soğan kürü faydası

Soğan kürü faydası

Zayıflamak için soğan kürü tarifi ve soğan kürü nasıl yapılır bilgisi. Son yıllarda fiziksel aktivitenin azalması ve fast food besinlerin hayatımıza girmesi ile obezite artmaya başlamıştır. Obezitenin artması ile birlikte, insanlar obeziteden acilen kurtulabilmek için kolay çözüm yolları aramaya başlamışlardır.

Soğan kürü nasıl yapılır ve faydalarını sizler için derledik. Soğan kürü ile zayıflama. Detoks, şok diyet , protein diyetleri, alkali diyet, vs. şeklinde diyet modelleri geliştirilmiştir. Yeni çıkan diyet modelleri ne kadar gündeme gelirse gelsin, hala en etkili ve bilimsel yöntem yeterli ve dengeli beslenmedir. Soğan kürü de kilo verme sürecinde etkili olduğu konuşulan yöntemlerden birisidir.

Filizlenmemiş 1 adet kuru soğan iyice yıkanarak, sirkeli suda bir süre dezenfekte olmasını sağlamak için bekletilir. Ardından 2 bardak su tencereye eklenerek bir taşım kaynatılır. Kuru soğan kabukları ile birlikte 4 eşit parçaya ayrılarak kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatılan soğanlı su artık kür için hazır hale gelmiştir. Ilıklaştığında yemeklerden 10 dakika önce içilerek soğan kürü uygulamasına başlanabilir. Soğan kürü mutlaka o gün için taze hazırlanmalı ve 15 gün boyunca uygulanmalıdır.

Soğan kürü ciddi şekilde ağız kokusu yapabilir . Kan şekeri seviyesini düşürdüğü için özellikle hipoglisemi atakları yaşayanların yapmaması gereken bir kürdür. Soğan kürü için bildirilmiş ciddi bir yan etki yoktur.

İlginizi Çekebilir

Alanya yurtta ölü bulunan kız öğrenci

Alanya’da üniversiteli kız yurt odasında ölü bulundu. Antalya’nın Alanya ilçesinde, Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencisi, yurttaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting