Ana Sayfa / Gündem / Son referandum anketi ve MHP oyları

Son referandum anketi ve MHP oyları

Anayasa referandumu için yapılan anket ve sonuçları son. En yeni referandum anketi Anayasa için. Anketlere göre MHP’nin oyları ve Hayır oyu durumu oranı. Sonar anketine göre MHP tabanı referandumda hayır diyecek. Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, anayasa değişikliği referandumunda MHP seçmeninin yüzde 80’inin ‘Hayır’ oyu vereceğini iddia etti.

Anayasa referandumu için yapılan anket ve sonucu Sonar’ın. MHP’liler referandumda ne oy verecek anket sonucu. En yeni Anayasa referandumu anketi ve MHP tabanının oyu ne olacak sorusu. Armağan Çağlayan’ın teve2 ekranında sunduğu ‘Hepsi Bugün Oldu’ programına konuk olan Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, yaptıkları araştırmanın sonuçlarını, “Yaptığımız araştırmalara göre, Bahçeli evet dese de MHP seçmeninin yüzde 80’i hayır diyecek” diyerek açıkladı.
Bayrakçı, Kasım ayında yaptığı açıklamada da, başkanlık sistemi için yapılacak anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ diyeceklerin oranının yüzde 56 olduğunu söylemişti.
MHP’Lİ HALAÇOĞLU: TABANIN YÜZDE 70-80’İ HAYIR DİYECEK

Meclis’teki oylamalarda ‘Hayır’ diyen MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, parti tabanının genel merkeze ateş püskürdüğünü söyleyerek, parti tabanının yüzde 70-80 oranında ‘Hayır’ diyeceğini iddia etmişti.

“AKP TABANINDA DA HAYIR DİYECEK ÇOK İNSAN VAR”

Halaçoğlu yürütecekleri kampanyanın ayrıntılarını şöyle anlattı:

“Biz parti olarak hareket etmiyoruz. Partilerle de işbirliği içinde çalışmayacağız. Bir platform oluşturup sadece MHP tabanına değil, —MHP tabanı zaten yüzde 70-80 hayır diyor- tüm seçmenlere sesleneceğiz. Biliyoruz ki AKP tabanında da hayır diyecek çok insan var. Bu mesele şu anki hükümet, cumhurbaşkanı meselesi değil, bu mesele Türkiye’nin geleceği meselesi. Kim gelirse gelsin tek başına bir yönetim tarzını kabullenmemiz mümkün değil. Türkiye’nin her yanını dolaşacağız. STK’larla işbirliği yapacağız. Siyasi nitelikte düşünmediğimiz için bir çok kesimin destek olacağını, birlikte hareket edeceğini düşünüyoruz.
“TÜRKİYE’NİN 81 İLİNE GİTMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Biz ‘hayır’ derken bunun nedenlerini çok iyi açıklayabiliyoruz. Bunların yer aldığı kısa metinler yayınlayacağız. Sosyal medyayı en etkin şekilde kullanacağız. Türkiye’nin 81 iline gitmeye çalışacağız. MHP tabanının yüzde 70-80’i hayır diyor, bu oylamada yüzde 90 olur. Devlet Bey’in yanında tavır alanlar da aslında lider doktrininden kaynaklı Bahçeli’nin yanında yer alıyorlar.”

İlginizi Çekebilir

Trump suikast gizemi, kim yaptı?

Trump’a kim suikast düzenledi, saldırgan kim çıktı. ABD’de başkanlara yönelik suikast girişimleri. ABD Başkan Adayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting