Ana Sayfa / İlginç / Squid Game dizisinde şok gerçek
SQUID GAME'DE ORTAYA ÇIKAN DETAY DİKKAT ÇEKTİ

Squid Game dizisinde şok gerçek

Squid Game dizisi nasıl bir dizi, nerede çekildi kimler oynuyor ve kaç bölüm soruları artık geride kaldı. Netflix dizisi olan Squid Game’de izleyicierin çok sonra fark ettiği gerçek ortaya çıktı. Netflix izleyicileri, popüler dizi Squid Game’de her şeyi değiştirecek bir ayrıntıyı fark etti.

Squid Game‘de izleyicileri şoke eden ayrıntı ortaya çıktı. Squid Game oyunları, Güney Kore yerel çocuk oyunlarından oluşuyor.

Netflix izleyicileri, popüler dizi Squid Game’de her şeyi değiştirecek bir ayrıntıyı fark etti.

Başrolü Lee Jung-jae ve Park Hae-Soo’nun paylaştığı Korece dizi, 17 Eylül’de gösterime girmesinden bu yana dünya çapında popülerlik kazandı.

Squid Game, çok fazla borcu olan kişileri büyük paralar kazanma şansıyla bir dizi oyunda rekabet etmeleri için işe alan gizemli bir organizasyonun bulunduğu, distopik bir gerçekliği işliyor.

Oyunlar, klasik çocuk oyunlarına dayansa da kaybedenler ölümcül sonuçlarla karşılaşabiliyor.

Katılımcıların oyun başlayana kadar hangi oyunu oynayacaklarından haberi olmuyor. Fakat dikkatli seyirciler, dizide oyunlara katılan kişilerin hayatını kurtarabilecek bir avantajı elde edebileceğini gösteren şoke edici bir detayı fark etti.

Birçok kişi, yarışmacıların katıldıkları 6 oyunun her birine ait çizimlerin, oyuncuların kaldığı yurdun duvarlarında görülebildiğine dikkat çekti.

Oyuncuların ranzalarının arkasındaki duvarlarda, aralarında halat çekme ve Kırmızı Işık, Yeşil Işık’ın da bulunduğu oyunları tasvir eden çöp adam çizimler bulunuyor.

Dizinin başında, alanı dolduran yatak sayısı yüzünden bu çizimleri fark etmek kolay olmasa da, oyuncular elendikten ve yatakları yatakhaneden çıkarıldıktan sonra çizimleri görmek daha kolay hale geliyor.

Hayranlar, bunu fark ettiğinde yaşadıkları şoku ifade etmek için Twitter’a başvurdu.

Bir kullanıcı, “Birinci bölümden beri nasıl oluyor da duvardaki oyun çizimlerini kimse görmedi” yazdı.

Bir diğeriyse şunları söyledi:

#SquidGame’deki halat çekme, cam üzerinde yürüme gibi oyunların yarışmacıların kaldığı yurdun duvarlarına çoktan çizilmiş olduğunu fark eden bir ben mi varım?

Üçüncü bir kişi de, “Uyudukları yerin duvarındaki çizimlerin Squid Game’de oynayacakları oyunların çizimleri olduğunu fark ettim” yazdı.

Netflix CEO’su Ted Sarandos, Squid Game’in The Witcher, Bridgerton ve Stranger Things gibi diğer popüler dizileri geride bırakarak, internet yayın platformunun “en büyük dizisi” olma yolunda “ilerlediğini” söyledi.

Dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk geçtiğimiz günlerde dizinin potansiyel ikinci sezonuna dair fikirlerinden bahsederken, The Front Man karakterine odaklanmayı tercih edebileceğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Safi Arpaguş nereli, neci ve kim?

Prof. Safi Arpaguş aslen nereli, neci ve kimdir bilgisi. Yeni İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş kimdir …