Ana Sayfa / Yaşam / Taksilerde indi bindi ücreti zamlandı
TİCARİ TAKSİ İNDİ BİNDİ ÜCRETİ

Taksilerde indi bindi ücreti zamlandı

İstanbul’da ticari taksilerde de artık indi bindi parası ödeniyor ve tam 8 lira 75 kuruş. taksimetrelere İstanbul’da gizli zam yapıldı. 2,5 kilometreye kadar taksi ücreti 8 lira 75 kuruş oldu. Ticari taksi plakaları da zamlandı ve artık milyon liralarla alınıp satılıyor. İstanbul’da taksi ücretlerine büyük zam geldi. Taksiciler yeni zamla artık daha az müşteri bulacak. 

İstanbul’da taksiye binmek artık hayal gibi oldu. Takside indi bindi ücreti tam 8 lira 75 kuruş oldu. Ticari taksi indi bindi dönemi İstanbul’da başladı. İstanbul’da taksilerde “indi bindi” ücreti uygulaması yarın resmen başlıyor. Artık taksilerde 2,5 kilometreye kadar olan mesafede 8 lira 75 kuruş ödenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), bugün gerçekleştirdiği toplantıda önemli kararlar aldı.

TAKSİYE BİNMEK ARTIK HAYAL

Ticari taksilerde de indi bindi dönemi başladı. dolmuşların 2 liraya götürdüğü yer artık taksilerle 10-15 lira oldu. Toplu taşımadaki ulaşım farkı İstanbul’da vatandaşı soyma aracı haline geldi. İstanbul’da taksiler yarından itibaren indi bindi ücreti almaya başlayacak. Bunun dışında, lüks taksi ve elektrikli taksilerde artık İstanbul sokaklarında çalışmaya başlayacak. Taksi ücretlerini artması taksicileri de endişelendiriyor. hepimiz mutlaka bir şekilde taksiye biniyoruz. Nedense hiçbir taksi şoförü gideceğiniz yeri bilmiyordur mesafeyi uzatmak için yani haksız kazanç için bile bile yalan söylüyordur. Mazeretleri de taksicilerin hep aynı. ben bu bölgenin taksisi değilim. Onun için hiç miri güzergah bilmez. Olan da vatandaşın 3 beş lira fazla ödemesine neden olur.

Dünya gazetesinin haberine göre, kısa mesafe yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası aralık ayında harekete geçmiş ve şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması fikrini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) sunmuştu.

Bu uygulamayı karara bağlamak üzere bügün sabah saatlerinde toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı oy birliğiyle kabul etti.

UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, yarın öğlen saat 12.00’de İstanbul’daki tüm taksi şoförlerinin taksimetrelerini yeni sisteme geçireceğini açıkladı. Uğur, sisteme geçmek istemeyenlerin şikayetlerine rağmen kararın oy birliğiyle alındığını ifade etti. Uğur, aynı zamanda lüks taksi denilen ‘Turkuvaz’ taksi uygulamasının da resmi olarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

İNDİ BİNDİ ÜCRETİ 8 LİRA 75 KURUŞ

Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için ‘indi-bindi’ uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 75 kuruş olarak kabul edildi.

İstanbul Taksiciler Odası’nın hazırladığı uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından da kabul edildi. Buna göre taksimetre açılış ücreti tüm sengmentler için 3 lira 45 kuruş olacak. Gidİlen kilometre başına 2 lira 10 kuruş ücret yazacak. Yolculuk başına minimum ücret ise 8 lira 70 kuruş olacak.

ELEKTRİKLİ TAKSİLER GELİYOR

Uğur, hükümet ile ortak yürütülen çalışmalar sonucunda İstanbul sokaklarında çok yakın zamanda elektrikli taksilerin de görüleceğini ifade etti. Bunun da alınan kararlar içerisinde onaylandığı söyledi.

İlginizi Çekebilir

Polatlı’da kaza, ölen 4 kişinin isimleri

Ankara Polatlı kazada ölen 4 kişinin isimleri. 13 Mayıs Polatlı trafik kazası ölen 4 kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting