Ana Sayfa / Genel / Tansu Çiller Erdoğan kabinesine giriyor iddiası

Tansu Çiller Erdoğan kabinesine giriyor iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Tansu Çiller’i bakanlık koltuğuna oturtacağı öne sürüldü. Aynı şekilde Melih Gökçek’in de bakan olabileceği belirtiliyor. Melih Gökçek’in şehircilik Bakanı olabileceği öne sürülüyor. MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, ‘Tansu Çiller’in Dışişleri Bakanlığı’na getirileceğine dair bilgi aldım’ iddiasında bulundu

Tansu Çiller ve Melih Gökçek bakan oluyor iddiası.

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulatkabine değişikliğine ilişkin yaptığı değerlendirmede önemli bir kulis bilgisi aldığını söyledi.

Kulat, “Tansu Çiller‘in Dışişleri Bakanlığı’na getirileceğine dair bilgi aldım” dedi.

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, Halk TV’de yapılacak kabine değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Önemli bir siyasetçiden, Dışişleri Bakanı’nın eski başbakanlardan Tansu Çiller olma ihtimali üzerine bir bilgi aldım. Bu bir kulis bilgisi. Tansu Çiller, Türkiye’nin son dönemde Avrupa Birliği ve Amerika ile yaşanan ilişkilerdeki sorunları aşmada dışişlerinde etkin rol almış olması sebebiyle ihtimaller dahilinde. Bana, Türkiye’nin gümrük birliğine girmesi sürecinde etkin rol alması dolayısıyla dışişlerine getirileceği bilgisi bana ulaşmıştı. Dün bir gazeteci arkadaşımız da bu bilgiyi bir ay önce aldığını söylemişti ama ben o zaman görmemiştim” diyen Kulat, başka değişikliklerin konuşulduğuna dikkat çekti.

Son iddialara göre ise Melih Gökçek’in bakan olacak iddialarına AKP içinde büyük bir sevinç oluşturduğu ve birçok önemli AKP’li üst düzey ismin Melih Gökçek ile iletişime geçmeye başladığı öne sürülüyor. Ancak bu iddialarla ilgili henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

İsrail’e satışı yasaklanan ürünler

Türkiye’den İsrail’e satılması yasaklanan mal ve ürünler. Ticaret Bakanlığı’ndan ” İsrail’e ihracat kısıtlaması” başlığıyla yayımlanan …

Sınırsız Hosting