Ana Sayfa / Kime Ait / THY personeli aşılanıyor

THY personeli aşılanıyor

THY personeline korona aşıları yapılmaya başlandı. pandemi döneminin yıldız havayolu şirketi THY’de personele koronavirüs aşısı yapılmaya başlandı. Türk Hava Yolları’nda (THY) görev yapan pilot, kabin memuru ve yükleme uzmanları, koronavirüs aşısı olmaya başladı.

THY çalışanları için korona aşısı yapılmaya başlandı. THY’de pilot. kabin memurları ve yer çalışanlarına korona aşısı yapılmaya başlandı. Aşı yaptıran ekiplerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelge uyarınca 48 saat süreyle uçuşlarda görevlendirilmeyeceği ve sağlık durumlarının yakından takip edileceği belirtildi.

THY’DE 16 BİN 256 PERSONEL COVİD-19 AŞISI OLACAK

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, aktif uçuş görevinde bulunan 16 bin 256 personelin, Sağlık Bakanlığı’nın aşı sistemine bildirildiği aktarıldı.

Açıklamada, aşı yaptıran ekiplerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelge uyarınca 48 saat süreyle uçuşlarda görevlendirilmeyeceği ve sağlık durumlarının yakından takip edileceği belirtildi.

Uçuşlarda görevli çalışanlarla birlikte yolcuyla ve uçakla temas edebilecek olan yer hizmetleri çalışanı 2 bin 250 kişinin isminin de aşı sistemine iletildiği anlatılan açıklamada, Türk Hava Yolları’nın hem yolcularının hem de ekiplerinin sağlığı için seyahatin her aşamasında gerekli tedbirleri aldığı kaydedildi.

İlginizi Çekebilir

İsrail gemisi İran’ın elinde

İran, İsrail ticari gemisine el koydu. İsrailli ünlü milyarderin ticari gemisi İran tarafından ele geçirildi. …

Sınırsız Hosting