Ana Sayfa / Yaşam / Tunceli helikopter düştü 18 nisan

Tunceli helikopter düştü 18 nisan

Tunceli’de içinde 11 polis olan helikopter düştü iddiası. Son dakika Tunceli haberleri. Tunceli’de helikopterde 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay  ve 3 personelin olduğu belirtiliyor. Arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40’da kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli’deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesildi.

Tunceli son dakika helikopter düştü haberleri ve ayrıntıları. Tunceli’de 1 Hakim, 7 Polis, 1 ASTSUBAY  ve 3 personelin olduğu bildirilmişti helikopterin enkazının arandığı kaydediliyor.  Hekikopter’de en az 12 kişi bulunuyor haberleri de geliyor. Helikopter emniyete aitti ve içinde hakim ve polisler bulunuyordu.  Helikopterin referandumda görev yapan personeli taşıdığı belirtiliyor. Kaza alanına arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40’da kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli’deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesildi.

Tunceli’de hakim ve savcıları taşıyan helikopter düştü. Helikopterde 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 personel vardı.
VALİLİK: 10 DAKİKA SONRA SİNYAL KESİLDİ
Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
“18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Sikorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde 7 polis memuru, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebat olduğu değerlendirilmektedir.
Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir.”

Kurtarma ekipleri helikopterin enkazına ulaşmaya çalışıyor. Diyarbakır’dan bir askeri ekip ve 10 kişilik AFAD ekibi, helikopterle Tunceli’ye gönderildi.

Ayrıntılar geldikçe paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Ramazan Bayramı kaza bilançosu

Ramazan Bayramı kazada ölenlerin sayısı, yaralananların sayısı. 2024 Ramazan Bayramı tatili yine yolları kan gölüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting