Ana Sayfa / İlginç / Turgut Şelalesi’ne gidiş ve yeri

Turgut Şelalesi’ne gidiş ve yeri

Turgut Şelalesi nerede, nasıl gidilir ve ulaşım bilgileri. Muğla’daki Turgut Şelalesi’nin özellikleri ve Muğla merkezden ulaşımı. Fethiye ve Marmaris’ten Turgut Şelalesi’ne nasıl gidilir ve orada kalacak yer var mı, günü birlik mi gezilir bilgisi. Marmaris İlçesi’ne 33 kilometre uzaklıktaki Turgut Mahallesi’nde bulunan Turgut Şelalesi, yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Marmaris’e çok yakın noktadaki Turgut Şelalesi’nin özelliği ve Turgut şelalesine ulaşım bilgileri. Muğla’nın turistik ve doğal güzellikleri arasındaki Turgut şelalesi yakın zamana kadar bilinmiyordu. İrili ufaklı 5 şelaleden oluşan Turgut şelaleleri doğal güzellikleriyle turistlerin ve doğa fotoğrafçılarının buluşması noktası oluyor. 

TURGUT ŞELALERİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Turgut Şelaleri doğal güzellikleriyle büyülüyor. Marmaris’te toplam 5 şelaleden oluşan Turgut Şelalesi, ormanın içindeki muhteşem görünümüyle yaz kış doğa tutkunlarını ağırlıyor. Yaz aylarında şehrin sıcağından bunalanlar soluğu Turgut Şelalesi’nde alırken, kış aylarında ise sığla, çam ve bazılarının 800 yıllık olduğu belirtilen dev çınar ağaçları arasındaki yürüyüş tercih ediliyor. Sararan ve kızıla dönüşen yapraklara bürünen çınar ağaçları, güneşin yansımasıyla renkten renge giren sığla ağaçlarının yaprakları, görsel şölen sunuyor. Bu nedenle de şelale görsel güzellik arayan fotoğraf tutkunlarının en önemli uğrak yerlerinin başında geliyor

 

İlginizi Çekebilir

Lise kayıt tarihleri (2024-2025)

2024-2025 lise kalıt tarihleri,. LGS sonuç ve lise kayıt bilinmesi gerekenler. Yüz binlerce öğrencinin girdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting