Ana Sayfa / Genel / Türkiye kaosa sürükleniyor

Türkiye kaosa sürükleniyor

Türkiye, pandemi sürecinde ekonomik olarak en fazla kayıp yaşayan ülkelerden biri konumuna düştü. Koronavirüs ülkelerin en büyük belası oldu son yüzyılda. Savaşlar. kuraklık ve bunun gibi etkenler son bir yılda pandeminin gölgesinde kaldı. Gazeteci yazar Osman Tığraklı, önümüzdeki süreci ilişkin daha kötümser bir tablo ortaya koydu ve Türkiye’nin yeni bir koosun içine sürüklendiğini söyledi. 

Artan işsizlik, yorgun iktidar ve pandemi. Türkiye’nin makus talihi. Türk insanı mutsuz. umutsuz ve geleceğe dair büyük endişeler içinde. son yıllarda mevcut iktidarı önce tek başına pembe tablo çizesi, ardından Cumhur ittifakı olarak ‘Beka’ diyerek belli sorunlarısümenaltı etmesi ve buna bir de pandemi sürecinin eklenmesi kaotik bir ortamın oluşmasına neden oldu.

TÜRKİYE ÇIKIŞ YOLU ARIYOR

Gazeteci yazar Osman Tığraklı, Türkiye’ni içinden geçtiği sürecin önemine dikkat çekti ve özellikle yılın ikinci yarısı ve 2022’nin başlarında yaşanacak olan büyük krize atıfta bulundu. Osman Tığraklı’ya göre. pandemi sonrası hem siyasi hem de ekonomik kriz tavan yapacak ve toplumsal huzursuzluk artacak.

Ülkede toplumsal ayrışmanın giderek attığına vurgu yapan Tığraklı, iktidarın ve muhalefetin mutlaka bir masa etrafında toplanması gerektiğine işaret etti. Osman Tığraklı, Türkiye’nin koas ikliminden çıkmasının yolunu da aklı selim ile hareket edilmesine bağlıyor. İkdidarı yorgun, muhalefeti çizgisiz bir ülkenin payidar olamayacağı artık bir gerçek.

MİLLİ DAYANIŞMA GEREKİYOR

Türk milletinin bir şekilde ses vermesi gerektiği hem iktidarı uyarması hem de mluhalefeti uyarması gerektiğinin altı çiziliyor. Üretim yerine çokuluslu şirketlerin açık pazarı olmanın sıkıntısı artık her alanda görülüyor. Çiftçisi bezmiş, tarımı bitmiş, sanayicisi vergi yükü, faiz yükü altında ezilmiş bir ülkenin adeta silahsız işgal kuvvetlerince tarumar edilmesi kaçınılmazdır.

Milli ve ülküsü olan etkin isimlerin mutlaka işbaşına gelmesi gerekiyor. pudra şekerine bulanmış, deste deste paraları arka koltukları saçanların devrinin artık sandıkta son bulması kaçınılmaz görünüyor. Korku imparatorluğunun yıkıp geçtiği halkın uyanması gerekiyor. 

İlginizi Çekebilir

Onur Şener öldürüldü

Müzisyen Onur Şener öldürüldü Ankara’da. Ankara’da dün gece saatlerinde bir mekanda meydana gelen olayda 2 …