Ana Sayfa / Kime Ait / Türkiye’deki Çinli banka : Bank Of China
ÇİNLİ BANKA TÜRKİYE'DE

Türkiye’deki Çinli banka : Bank Of China

Bank Of China Türkiye’de şube açıyor, faaliyet iznini aldı. Türkiye’Deki yabancı bankalara Çinli banka da ekleniyor. Çin merkezli dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China, 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeyle Türkiye`de faaliyet izni aldı.

Çinli Banka Türkiye’de. Türkiye’deki bankalara bir yabancı banka daha eklendi. Türkiye’de faaliyet izni alan Çinli banka Bank Of China şubelerini açmaya başlayacak. Bank Of China çok sayıda bankacı alacak, bankacılar işsizlikten kurtulacak. Bank Of China iş başvuruları da yakında başlayacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Bank of China Turkey AŞ’nin gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye’ye getirdiğini ve faaliyet izni için kısa sürede başvuru yapmasının beklendiğini açıkladı.

BANK OC CHINA İÇİN BDDK AÇIKLAMA YAPTI

Çin bankası Türkiye’De bankacılık yapacak. Türkiye’de kaç tane yabancı banka var sorusuna bir yeni cevap daha ekleniyor. BDDK’dan yapılan açıklamada, küresel bazda dünyanın en büyük yedinci bankası olan Bank of China Limited (BoC) tarafından Türkiye’de faaliyet göstermek üzere banka kuruluşu için kendilerine başvuruda bulunulduğu anımsatıldı.

300 MİLYON DOLARLA GELİYOR

Başvuruya ilişkin bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda BDDK’nın 2 Mayıs 2016 tarihli ve 6880 sayılı kararı uyarınca BoC tarafından Türkiye’de 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeli mevduat bankası kurulmasına izin verilmesine karar verildiği aktarılan açıklamada, “Bu kapsamda, Bank of China Turkey AŞ gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye’ye getirmiş olup, faaliyet izni için kısa süre içerisinde başvuru yapması beklenmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

BANK OF CHINA NE ZAMAN KURULDU, SAHİBİ KİM

Finans dünyası Çinli Banka’nın Türkiye’ye glemesini konuşuyor. Bank of China, Çin Halk Cumhuriyeti’nin beş büyük devlet bankasından biri. 1912’de kurulan banka, aynı zamanda ülkenin en eski bankası. Merkezi, Başkent Beijing’in Xicheng semtinde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin seçimi İmamoğlu

Türkiye’de gençlerin en sevdiği lider Ekrem İmamoğlu oldu. İşte Türkiye’deki en popüler 10 siyasetçi. ORC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting