Ana Sayfa / Genel / Uğur Şahin’in serveti

Uğur Şahin’in serveti

Uğur Şahin bulduğu korona aşısı nedeniyle Şimdiye kadar 4 milyar dolar kazandı. Uğur Şahin’in servetinin pandemi süresince 100 milyar doları bulabileceği belirtiliyor.  Pfizer ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucu ortağı Uğur Şahin salgın döneminde 4 milyar dolarlık servete ulaşarak Forbes dergisinin ‘dolar milyarderleri’ listesine girdi.

Uğur Şahin bulduğu korona aşısı sayesinde 4 milyar dolarlık servetin sahibi oldu. Uğur şahin dünyannın en zengin Türk’ü olma yolunda ilerliyor. Forbes’e göre dolar milyarderi olan Türk isimler. Amerikan Forbes dergisi tarafından yayılanan ‘dolar milyarderleri’ listesinde koronavirüs salgınında zengin olanlar da yerini aldı. Listeye bu yıl sağlık sektörüne yatırım yapan 40 yeni milyarder dahil oldu.

KORONA AŞISI DOLAR MİLYARDERİ YAPTI

Listeye göre son 1 yılda dünya genelindeki dolar milyarderi sayısı 660 kişilik artışla 2.755’e ulaştı. Milyarderlerin toplam serveti ise 5.1 trilyon dolarlık artışla 13.1 trilyon dolara yükseldi.

KORONA NEDENİYLE ZENGİN OLAN İSİMLER

SALGIN ZENGİNLERİ

Listeye yeni katılan 40 yeni dolar milyarderi arasında en zengini maske ve diğer koruyucu ekipmanlar üreten Çin merkezli Winner Medical’in yüzde 68 hissesine sahip olan Li Jianquan. Şirketin 2020 yılında Shenzen Borsası’ndaki halka arzı sonrası Jianquan’ın şahsi serveti 6.8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Aralarında Moderna ve yine Çin merkezli CanSino Biologies’in de bulunduğu bazı şirketlerin değeri büyük yükselişe geçti. Aynı şirketten birden fazla milyarder Forbes listesine girmeyi başardı.

UĞUR ŞAHİN 4. SIRADA

Salgınla ilişkili yeni milyarderler sıralamasında 4. sırada Türkiye ve dünyanın yakından tanıdığı bir isim yer aldı. Biontech Kurucu Ortağı Uğur Şahin, Forbes’a göre 4 milyar dolarlık servete ulaştı ve ilk kez milyarderler listesine girdi.

İlginizi Çekebilir

Fred rövanşta cezalı

F!enerbahçe-Olympiakos rövanş maçı ne zaman hangi kanalda Fenerbahçe’de cezalı ve sakat futbolcular kimler sorusu. Olympiakos …

Sınırsız Hosting