Ana Sayfa / İlginç / Valide Sultan Vapuru gündemde

Valide Sultan Vapuru gündemde

Twitter’da gündem olan Valide Sultan Vapuru’nun özelliği ve neden TT oldu sorusu yanıtını alıyor. Vapur sosyal medyada en çok paylaşılan resim oldu 26 Nisan’da.Geçen yıl hizmete giren Üsküdar Valide Sultan Gemisi, bugün Twitter’da #ÜsküdarValideSultanVapuru etiketiyle trend oldu. Yüzlerce Twitter kullanıcısı, geminin neden trend olduğunu sorguladı. Üsküdar Belediyesi, tüm İstanbulluları ücretsiz Boğaz turuna çıkarmak amacıyla geçen yıl 12 milyon liraya 54 metrelik gezi gemisi yaptırmıştı. Valide Sultan adı verilen gemi geçen yaz hizmete girmişti.

Üsküdar’da Valide Sultan Vapuru Twitter’da gündem oldu hatta TT oldu. Valide Sultan Vapuru’nun özelliği ve hizmet verdiği yer. Bu sabah Twitter’da trend olan #ÜsküdarValideSultanVapuru etiketi merak yarattı. Etiketi kullananların neredeyse tamamının paylaşımlarında gemiyle ilgisiz konulardan bahsediliyor. Rasgele kelimelerden oluşmuş anlamsız onlarca tweet de göze çarpıyor.
Geminin neden trend olduğuna dair tweet’ler artınca bazı kullanıcılar bunun bot hesaplardan kaynaklandığını öne sürdü.

Bir iddiaya göre belediyenin çalıştığı reklam ajansı, bot hesapların otomatik olarak yaptığı seri ve anlamsız paylaşımlar yoluyla bu etiketi trend listesinin en üstüne çıkararak geminin adının duyulmasını sağladı.

Üsküdar Valide Sultan Gemisi, 12 metre genişliğinde ve 3.5 metre yüksekliğe sahip. Saatte 12 deniz mili yani 25 kilometre hızla gidebilen geminin kapalı ve açık olmak üzere iki bölümü bulunuyor. Gemi, açık kısmında 320 ve kapalı kısmında 260 olmak üzere toplamda 580 kişi kapasiteye sahip.

İlginizi Çekebilir

Boş dondurma külahı da paralı oldu

Dondurma külahı da parayla satılmaya başlandı dondurmacılardı. Boş dondurma külahı parayla satılıyor millet yaz gününde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting