Ana Sayfa / Kahince / Vampir var diyen rektör
KARAMANOGLU MEHMETBEY UNIVERSITESI REKTORU PROF. DR. NAMIK AK, UNIVERSITEYE YENI BASLAYAN OGRENCILERINE YAPTIGI UYARIDA GECELERI DISARI CIKARKEN DIKKAT OLMALARINI GEREKTIGINI BELIRTEREK, ''BAK BU ISLAMI ILIMLERDEKILER BILIRLER, BIR YERE GIDERKEN EN AZ IKI KISI GIDIN VE BIRISI BASKAN OLSUN. BIRI, DIGERINE TABI OLSUN. HEPIMIZ KENDIMIZIN BASKANIYIZ, AMA BIR YOLCULUGA CIKARKEN BILE EN AZ IKI KISI GIDIN, YALNIZ OLMASIN. COK VAMPIRLER VAR. BEN ISTANBUL GIBI BIR YERDEN GELIYORUM. 42 YIL ISTANBUL'DA KALDIM. ORAYA GORE BURADA DA VAMPIRLIKLER VAR. COKTA SUTTEN CIKMIS AK KASIK FALAN DEGIL. ISTEMEDIGIMIZ BELKI BAZI OLUMSUZ SEYLER VAKALAR OLDU MU? OLUYOR.'' DEDI. (FOTO: MUAMMER SEN/KARAMAN,DHA)

Vampir var diyen rektör

Hangi Üniversitenin Rektörü, vampirler var dedi? Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler için düzenlenen programda konuşan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, özellikle gece saatlerinde ‘vampirler’ olduğunu belirterek, öğrencilerden en az iki kişi yürümelerini, birini ‘başkan’ tayin etmelerini istedi.

Karaman’da vampir varmış. Rektörden öğrencilere vampir uyarısı. Karaman’da eğitim veren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde, 1. sınıfa başlayan öğrenciler ‘Yeni Kayıt Öğrencilerini Bilgilendirme’ programı düzenlendi.

Programa katılan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, bazı öğrencilerin akşam saatlerinde dersleri olduğunu ve geceleri dışarı çıkarken dikkatli olmalarını gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

“ÇOK VAMPİRLER VAR, EN AZ İKİ KİŞİ YÜRÜYÜN, BİRİ BAŞKAN OLSUN”

Uzun yıllar İstanbul’da yaşadığını ve ‘vampirlikler’ gördüğünü dile getiren Rektör Ak, şunları söyledi:

“Gerek kız öğrencilerimiz, gerekse erkek öğrencilerimiz olsun gece saatlerinde tabii oluyor. Bazı aydınlatmada sıkıntı olan yerleri, yapı işlerine söylemiştim. Aydınlatın ama öyle aydınlatın ki bütün iki lambayı bir anda yakmayın, gerekirse çapraz olarak tek lambayı yakarsın.

Önemli olan öğrencimizin yurda giderken, geçiş şeylerinde yürürken rahat önünü görebilsin ve fark edilsin. Zaten kameralarla takip ediliyor üniversite yerleşkemiz. Ona dikkat edin.

Hiç bilmediğin ve en az iki kişi olun. Bak bu İslami ilimlerdekiler bilirler, bir yere giderken en az iki kişi gidin ve birisi başkan olsun. Biri diğerine tâbi olsun. Hepimiz kendimizin başkanıyız ama bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var.

Ben İstanbul gibi bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul’da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var. Çok da sütten çıkmış ak kaşık falan değil. İstemediğimiz belki bazı olumsuz şeyler vakalar oldu mu? Oluyor. Netice itibariyle buna dikkat edin.”

İlginizi Çekebilir

İlyas Salman beraat etti

Türk milletini aşağılamaktan mahkemeye çıkan İlyas Salman’a beraat geldi. İlyas Salman Beraat etti mahkemede. Mahkeme, …