Ana Sayfa / Kime Ait / Vedat Aşçı neci, nereli ve kim?

Vedat Aşçı neci, nereli ve kim?

Vedat şçı aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Vedat Aşçı ne iş yapıyor, nerede yaşıyor? Vedat Aşçı hangi Sabancı’yı dövdü ve dövdürdü mafya mı soruları. Vedat Aşçı nereli, kaç yaşında? Vedat Aşçı hakkında merak edilenler. Vedat Aşçı’nın nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerin yanıtı aranıyor.

Vedat Aşçı aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. İş adamı Vedat Aşçı hangi ünlü Sabancı’yı dövdü olay ne soruları. Vedat Aşçı, sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken ve hakkında bilgi edinmek istedikleri isimlerden biri oldu. İş dünyasında tanınan Vedat Aşçı’nın hayatı ve kariyeri ile ilgili merak edilen detaylar sorgulanıyor. Vedat Aşçı kimdir? İş insanı Vedat Aşçı’nın yaşı ve çalışma alanı nedir? VEDAT AŞÇI KİMDİR? Vedat Aşçı nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

VEDAT AŞÇI KİMDİR?

Vedat Aşçı, 1960 yılında Samsun’da doğmuştur. Eğitimini sürdürmek amacıyla 1978 yılında Almanya’ya gitmiş, orada eğitimine devam etmiştir. Astaş Holding ve Astaş Gayrimenkul’ün kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Vedat Aşçı, kariyerine önemli katkılar sağlamıştır.

1980 yılında Almanya’da kurduğu Ascı GmbH şirketi aracılığıyla, dünya genelinde pek çok ülkeye sanayi tipi konfeksiyon makineleri pazarlayarak tekstil ve hazır giyim sektörüne önemli hizmetler sunmuştur.

1983 yılında Türkiye’ye dönen Aşçı, burada ilk şirketi olan Astaş’ı kurmuştur. Gayrimenkul sektörüne adımını ise 2004 yılında atmış, bu dönemde Kempinski Residences Astoria ve Astoria Alışveriş Merkezi projelerini başlatmıştır.

2008 yılında Bellevue Residences Managed by Kempinski projesini devreye alarak gayrimenkul yatırımlarını genişleten Astaş Holding, 2012 yılının Aralık ayında Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini de hizmete açmıştır. Bu projeler, lüks konut alanında dikkat çekici yatırımlar olarak öne çıkmıştır.

Vedat Aşçı, 30 yıldır birçok eğitim kurumu ve kuruluşuna destek vermektedir.

Ayrıca, Astaş Holding olarak, bölgedeki ilk turizm fakültesi olma özelliği taşıyan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Hacı Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nin inşasını da üstlenmiştir. Bu fakülte, eğitim alanında önemli bir yatırımı temsil etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin seçimi İmamoğlu

Türkiye’de gençlerin en sevdiği lider Ekrem İmamoğlu oldu. İşte Türkiye’deki en popüler 10 siyasetçi. ORC …

Sınırsız Hosting