Ana Sayfa / Kime Ait / WhatsApp yeşil tik ne?

WhatsApp yeşil tik ne?

Whatsapp yeşil tik nedir, nasıl alınır ve ne iş için kullanılıyor sorusu. Whatsapp yeni özellikler ve iş dünyasına yönelik yeni sürümü güncellemesi gündemde. WhatsApp Business, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın iş dünyası için geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor.

WhatsApp son özellikler ve yeşil tik dönemi resmen başlıyor. İş dünyası için sosyal medya ve Whatsapp özellikleri yeni. WhatsApp, normal konuşmaların yanında aynı zamanda iş iletişimi için de kullanılıyor. Bunu fark eden şirket kullanıcılara işlerinde kullanabileceği bir servis çıkarıyor. Bu servise özel fonksiyonlar bulunuyor. En dikkat çeken özelliği ise profilin yanında olan yeşil tik işareti. Bu sistem aynı Twitter’da olduğu gibi çalışıyor. Tik işareti olan hesaplar onaylanmış hesap olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar karşılarındaki kişinin gerçekten o kişi olup olmadığını anlayacaklar. Uygulamanın normal WhatsApp’la arasında çok az farklılıkları bulunuyor.

Yine de WhatsApp Business’ın kendine has özellikleri de bulunuyor. Bu özelliklere örnek olarak, şirket sahipleri tek bir cihaz üzerinden hem normal şahsi hesabını hem de şirket hesabını kullanabilecek. WhatsApp’ın resmi bloğunda yer alan bilgilere göre WhatsApp Business, hava yolu şirketleriyle anlaşmayı planlıyor. Hava yolu şirketlerinin uçuş zamanı gibi bilgilerin WhatsApp bildirimi olarak iletilebilmesi hedefleniyor. Uygulamanın ücretli mi ücretsiz mi olacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting