Ana Sayfa / Yaşam / Yaz tatili ne zaman 2018

Yaz tatili ne zaman 2018

Bu yıl karneler ne zaman alınacak ve 2018 okullar ne gün kapanacak ve yeni eğitim dönemi ne zaman başlayacak tüm soruların yanıtı makalemiz. 2018 okulların kapanma ve yaz tatili başlama tarihi ile yılın geri kalanındaki resmi ve dini bayram günleri ve tatillerin tarihleri. 

Okulların kapanma ve yaz tatilinin başlama tarihi 2018 Haziran. 2018 okullar ne zaman açılacak ve ilk ders zili ne zaman çalacak 2018-2019 için bilgileri. 2018 yaz tatili başlama tarihi öğrenciler için çok önemli.2018 kalan resmi ve dini tatil günleri ve tarihleri. Eğitim öğretim yılınını sonuna yaklaşırken öğrenciler yaz tatili ne zaman başlayacak, okullar ne zaman kapanacak? sorularının yanıtını arıyor. Sınavlarla dolu geçen senenin ardından yorulan öğrenciler 2018 yaz tatilinin başlangıç tarihini merak ediyor. İşte yaz tatili, bayram tatilleri ve diğer resmi tatillerin listesi…
Şimdiden tatil planı yapmaya başlayan öğrenci ve veliler tatil planlarını netleştirmek istiyor. Sıcak yaz günlerinin ve denize girmenin hayalini yaşayanlar şimdiden okulların ne zaman kapanacağını ve yaz tatilinin ne zaman başlayacağını araştırıyor. 2018 yılının tüm resmi tatilleri ve okullar ne zaman kapanacak sorusunun yanıtı…

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

İkinci kanaat dönemi, 8 Haziran 2018 Cuma günü karnelerin alınmasıyla sona erecek ve öğrenciler 3 aylık yaz tatiline başlayacak. Yaz tatilinin ardından 17 Eylül 2018 Pazartesi günü okullar yeniden açılacak.
RESMİ TATİLLER NE ZAMAN? BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma şansı bulan çalışan kesim, 2018’de de Kurban Bayramı’nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek. Kurban Bayramı’nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı’nda yine 9 günlük bir tatil gözüküyor. Ramazan Bayramı’nda 4 gün yapılacak tatilden iki buçuk ay sonra 9 günlük Kurban Bayramı tatili göze çarpıyor.

Resmi tatiller arasına son olarak eklenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, pazar gününe denk geldiği için ekstra tatil olmayacak. Cumartesi günü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise ekstra bir tatil yapılmayacak. 19 Mayıs’tan sonra bu kez sırada Ramazan Bayramı var. Ancak Ramazan Tatili’nde uzun bir tatil gözükmüyor. Arefe günü 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. Dolayısıyla resmi tatil günleri perşembe öğleden sonra ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalışanlar, zaten iki günü hafta sonu olan 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda.
İŞTE YILIN RESMİ TATİLLERİ

– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil

– 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)

– 14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil

– 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)

– 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)

– 15 Temmuz Demokrasi Bayramı (Pazar günü)

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting