Ana Sayfa / Kadınca / Yeni öğretmen atama tarihi Şubat 2018
YENİ ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TARİH BEKLENİYOR

Yeni öğretmen atama tarihi Şubat 2018

Öğretmen alımı yeni tarih ve atanacak öğretmen sayısı şubat 2018. MEB, yeni 20 bin öğretmen ataması yapacak atanacak öğretmenlerin branşları ve başvuru tarihleri açıklanacak. Son öğretmen atama tarihi ve başvuruları. Öğretmen atamaları için bekleyişini sürdüren binlerce öğretmen adayı, büyük heyecanla yapılan açıklamaları ve gelişmeleri takip ediyor. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte Bakan İsmet Yılmaz’dan öğretmen alımı açıklaması….

MEB; son öğretmen atama haberleri ve gelişmeleri. Yeni atanacak 20 bin öğretmen ve branşlarını bakanlık kısa süre içinde açıklayacak. Türkiye’de hala onbinlerce öğretmen adayı atama bekliyor. Farklı branşlarda öğretmen olan ancak atama bekleyen binlerce öğretmen, büyük heyecanla öğretmen ataması için yapılacak olan açıklamaları takip ediyor. İnternet üzerinde sık sık “Öğretmen atamaları ne zaman?” aramasını yapan öğretmenler, müjdeli haberi bekliyor. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte 20 bin öğretmen ataması hakkında gelişmeler…

YENİ ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TARİH BEKLENİYOR

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?
Geçtiğimiz günlerde yeni liseye geçiş sistemi için açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen alımıyla ilgili sorulan bir soru üzerine atama bekleyen öğretmenleri heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

Bakan Yılmaz, öğretmen ataması ile ilgili yaptığı açıklamada; “20 bine yakın öğretmenin alımı için Şubat’ta bir duyuru yapıyoruz. Muhtemelen Mayıs’ta sınavlarını yaparız, Haziran – Temmuz’da da atamasını gerçekleştiririz. Öğrenci sayısını indiremezsiniz, o halde öğretmen sayısını artırmamız lazım. Öğretmen yaş ortalamamız 40 yaşın altında. Genç olan öğretmenin hizmet içi eğitim ihtiyacı da biraz daha fazla deniyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor. Biz önümüzdeki yıl 20 bine yakın öğretmen alacağız. Son rakamı Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımız ile bir araya geleceğiz. 20 bin öğretmen alımı için Şubat’ta duyuru yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz’ın yaptığı açıklamanın ardından binlerce öğretmen adayı yapılacak atamaların tarihini beklemeye başladı. Şubat ayında yapılacak duyuruyla birlikte 20 bin öğretmen alımı resmen başlamış olacak.

 

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting