Ana Sayfa / Manşet / Zekeriya Kuzu ‘Ülkücüyüm’ dedi
ZEKERİYA KUZU

Zekeriya Kuzu ‘Ülkücüyüm’ dedi

Menfez Paşası Zekeriya Kuzu mahkemede ülkücü olduğunu söyledi. Marmaris’te Cumhurbaşkanı’na suikast timindeki Zekeriya Kuzu’nun mahkemedeki ifadesi herkesi şaşırttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast timinde yer alan Zekeriya Kuzu, milliyetçi olduğunu iddia ederek “Ülkü ocaklarında yetiştim. Bunu da ilk defa söylüyorum” dedi ve hakkındaki suçlamaları reddetti.

Zekeriya Kuzu’nun mahkeme ifadesi ortaya çıktı ve ülkü ocaklarında yetiştiğini öne sürdü ancak kimse inanmadı. FETÖ’cü darbeci astsubay Zekeriya Kuzu Menfez Paşası olarak biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast timinin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşması devam ediyor. Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Paşa lakaplı Zekeriya Kuzu’nun ifadesi alınmaya başlandı. Kuzu mahkeme heyeti tarafından yüzüne okunan tüm suçlamaları reddetti. Kuzu, “Mahkemeden çok memnunun. Kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi. Kuzu’nun bu sözleri üzerine söz isteyen sanıklardan Gökhan Şahin Sönmezateş ’Kimse benim adıma teşekkür edemez’ diye bağırdı.

İfadesini sürdüren Kuzu, “Medya bazında herkes bana yükleniyor. 7 aydır ceza evindeki bahçeye dahi tek başıma çıkıyorum. Emniyet ve savcılıktaki ifadelerimin hiç birisini kabul etmiyorum. Hepsini baskı ve tehdit altında verdim. Emniyette sorgumu yapanlar beni ailemle, çocuklarımla tehdit ettiler. Ben inançlı birisiyim. İnancım sayesinde bugüne kadar ayakta durdum. 52 yaşındayım” dedi.

“BİZLER İÇİN DELİLER EKİBİ DERLER”

 Milliyetçi ve vatanperver birisi olduğunu ileri süren Kuzu, “Ülkü ocaklarında yetiştim. Bunu da ilk defa söylüyorum. 30 yıl boyunca MAK timinde görev yaptım. Benim hayatım insan kurtarmaktır. Bizler için deliler ekibi derler. Biz vatanseveriz, bayrak için ölürüz. MAK timi bayrak için canını verir. Bizlere ‘Deliler ekibi’ derler” sözünün ardından Gökhan Şahin Sönmezateş ayağa kalkarak ‘Ben deliler ekibinden değilim’ diye bağırdı.

“BENİM YÜZÜMDEN UZMAN ÇAVUŞ OĞLUM TUTUKLANDI”

Mahkeme başkanının FETÖ terör örgütü ile bağlantısı sorması üzerine FETÖ ile sadece oğlunun okulundaki Arif isimli Müdür ile görüştüğünü belirten Kuzu, “Oğlum onların okulunda okuyordu. Oğlumun etrafında uyuşturucu kullanan arkadaşları vardı. Okul Müdürü Arif Bey ile oğlum adına konuştum. Bazen okulda, bazen Arif Bey’in evinde bazen de bizim evimizde oturup görüşmelerim olmuştur. Benim diğer oğlum Uzman Çavuştur. Benim adım yüzünden şu an tutuklandı. Artık hiçbir gelir kaynağımız yok. Ben tüm suçlamaları ailemin can güvenliğini korumak için kabul ettim. Baskı ve şantaj altında ifade verdim” dedi.

“1 DOLAR F SERİSİ DEĞİL, B SERİSİ”

Mahkeme başkanı ‘İfadende bir doları Arif Bey bana verdi. Bu paranın Amerika’dan hoca tarafından okunarak gönderildiğini söylemişsin. Bu konuda ne diyorsun’ sorusuna Kuzu, “İfademin yüzde 99’unu kabul etmiyorum. Arabamda bir dolar bulundu. O dalar da F serisi değil, B serisi imiş. O bir doları da iki ay önce bana teslim ettiler. FETÖ terör örgütü ile hiçbir bağlantım yoktur” dedi.

“RAMAZAN KOMUTANIM HAKKINI HELAL ETSİN”

Bunun üzerine mahkeme Başkanı Kuzu’ya, ‘Taner Berber, Ramazan Elmas, Yakup Özcan gibi 57 kişinin FETÖ’cü olduğunu FETÖ/PDY örgütü üyesi olduklarını söylemişsin. Bu konuda ne diyeceksin’ diye sordu. Kuzu “O isimlerin hepsi uydurmadır. İsimleri söylemem için liste benim elime verildi. Ben de söyledim. Bana zorla yazdırdılar. Bu arada Sayın Başkanım Ramazan Elmas komutanım da ismini verdiğim için bana hakkını helal etsin” dedi. Mahkeme başkanı da ‘Kendi içinizde helalleşin’ dedi.

İlginizi Çekebilir

Yargı’nın final tarihi

Yargı dizisi final bölümü ne zaman sorusu. Yargı ne zaman yayından kalkıyor bilgisi. Kaan Urgancıoğlu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting