Ana Sayfa / Manşet / 2. el araba alım satımında tek araç dönemi
İKİNCİ EL ARABA ALIM SATIMI YENİ

2. el araba alım satımında tek araç dönemi

İkinci el alım satımında galericiler dışında kimse yılda 1 arabadan fazla alıp satamayacak. 2. el araba alım satımında kimlik numarası dönemi başlıyor. İkinci el araba alımında yapılan dolandırıcılık yöntemleri ve üç kağıtlar. İkinci el otomobilde çok önemli değişikler yapılacak. Araba alım satımlarında Kimlik numaraları kullanılacak.

Yeni ikinci el araba alım satım düzenlemesi 2017. kimler yılda en fazla bir araba alım satımı yapabilecek bilgisi. Araç alım satımında TC kimlik numarası dönemi başladı. Balıkesir Galericiler Sitesi Başkanı Nuri Özdemir ikinci elde yapılacak yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulundu.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin ikinci el taşıt alım satımında önemli düzenlemeler yapılacağını açıklamasının ardından konuyu değerlendiren Balıkesir Galericiler Sitesi Başkanı Nuri Özdemir “Duyumlarımıza göre ikinci el otomobil alım satımlarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaraları kullanılacak ve seyyarların ortadan kalkacağı söyleniyor.
“1 TANE YAPABİLECEKLER”

Vergi levhası olmayanlar 3 taneye kadar araba alım satımı yapabiliyorlardı. Bundan sonra ise yapılacak yeni düzenleme ile sadece 1 tane yapabilecekler, yani üçten bire inecek ve herkes araba alıp satamayacak. Ayakçıları yok edecekler, bu da bizim en büyük isteğimiz herkes araba alıp satamayacak. Bugün herkes, öğretmeninden simitçisine kadar bu işi yapıyor.

Buna bir kısıtlama gelecek vergi levhası bulunan kişiler araç satabilecek. Bunun dışındaki kişiler satış yapamayacak ve noterde işlem yapamayacak. Bu konuların ikinci el otomobil alım satımına yönelik yapılacak düzenlemelerin içinde olduğu söyleniyor. Bu da işi hakkı ile yapan, vergi ödeyen galericiler için büyük avantaj sağlayacak. Ancak bir de duyduğumuza göre ikinci elde garanti verme zorunluluğu getirileceği söyleniyor. Belli bir kilometreye kadar araç satıcı sorumluluğunda olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Gaziosmanpaşa toprak kayması

İstanbul Gaziosmanpaşa toprak kaması olan bölge ve etkilenen gecekondu sayısı. İstanbul Gaziosmanpaşa’da toprak kayması meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting