Ana Sayfa / Kime Ait / 2. el dizeller daha çok satılıyor
DİZEL

2. el dizeller daha çok satılıyor

Dizel ikinci el araçlar daha yüksek fiyata ve daha çok satılma şansı yakalıyor. Dizel otomobillerin ikinci eli daha yüksek gidiyor. En çok satılan ikinci el dizel araçlar ve arabalar. İkinci el otomobil fiyatlarının 2017 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.3 artış yaşadığı ve dizel ikinci el otomobillerin benzinlilere göre yüzde 12 daha yüksek fiyattan satıldığı belirlendi.

İkinci el araba piyasasında dizel arabalar daha çok satılıyor. Çelik Motor bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ikinciyeni.com’un ikinci el otomobil fiyatlarına ilişkin yaptığı araştırmaya göre ikinci el araç fiyatları 2016’nın ilk çeyreğine göre yüzde 5.3 artış gösterdi. İkinciyeni.com’un kendi sitesinde zyer alan otomobiller üzerindeki araştırmasında dizel yakıtlı otomobillerin benzinlilere göre ortalama yüzde 12 daha yüksek fiyattan alıcı bulduğu belirlendi. Birinci çeyrekte fark gösteren bir diğer konu da otomatik vitesli araçların, düz vitesli araçlara göre ortalama yüzde 10 daha yüksek fiyattan alıcı bulması oldu.

İkinciyeni.com Marka Direktörü Emre Ayyıldız dizel otomobil almaya karar verirken kilometre kullanımına dikkat edilmesini önerdi. Otomobil kullanımında kilometre ile paralel olarak dizel yakıtın fayda sağlayacağını söyleyen Ayyıldız, düşük kilometreli kullanımlarda ise ilk satın alma bedeli ve bakım maliyetlerindeki yükseklik nedeniyle, dizel yerine benzinli otomobillerin daha mantıklı bir tercih olacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Emekli Kurban sonrası aylık alacak

Kurban Bayramı öncesi emeli alıkları olmayacak. Emekli maaşını Kurban Bayramı sonrası alabilecek. Bu kurbanda emekliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting