Ana Sayfa / İlginç / 2017 Doğalgaz abonelik ücreti yeni
DOĞALGAZ ABONELİK ÜCRETİ 2017

2017 Doğalgaz abonelik ücreti yeni

Yeni doğalgaz aboneliği kaç lira ve doğalgaz abonelği nasıl yapılır kısa yolları. Doğalgaz açma kapama ücreti 2017 kaç lira oldu. Doğalgaz faturasını ödemezsek gazımız ne kadar sürede kesiliyor ve açma kapama için ne kadar para ödüyoruz bilgisi. yeni bir kişi doğgalgaz abonesi olmak isterse ne yapmalı kaç lira ödemesi gerekiyor bilgisi. 

Yeni doğalgaz aboneliği ücreti kaç lira oldu 2017 için. Doğalgazda açma kapama ücreti kaç lira sorusu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2017 yılında doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerden tahsil edeceği bağlantı ve iç tesisat işlem bedellerini belirledi.

Kurumun yıllık enflasyon, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) artışlarını baz alarak belirlediği tarifelere göre aboneler, 2016’da doğalgaz bağlantı bedeli için dağıtım şirketine 425 lira öderken, 2017’de bu rakam 455 liraya yükseldi.

Doğalgazda güvence bedeli tutarı kombi, soba ve merkezi sistem için bu yıl olduğu gibi yeni yılda da 386 lira olacak.

OCAK VE ŞOFBENDE İNDİRİM

Yeni yılda, ocak ve şofben için alınan doğalgaz güvence bedelleri ise düştü. Doğalgazda ocak için alınan güvence bedeli 20 lira, şofben için alınan bedel ise 40 liraya geriledi. Bu bedel, 2016’da ocak ve şofben için 93’er lira olarak belirlenmişti.

AÇMA – KAPAMA ÜCRETİ

Doğalgaz dağıtım şirketleri 2017 yılında abonelerden sayaç açma kapama bedeli için 30 lira tahsil edecek. Bu rakam, 2016’da 28 lira olarak belirlenmişti.

Karar kapsamında, aboneler 2017’de ilave her 100 metrekare alan için dağıtım şirketlerine bağlantı bedeli olarak 375 lira ödeyecek.

İlginizi Çekebilir

Kepez Belediye Başkanı tutuklandı

Teleferik kazası sonrası Antalya Kepez belediye başkanı ve 4 kişi tutuklandı. CHP’li belediye başkanı ttuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting