Ana Sayfa / Yaşam / 2018 Gazi Kupası ne zaman?

2018 Gazi Kupası ne zaman?

Gazie Kupası (92. Gazi koşusu) ne zaman yapılacak 24 Haziran’daki Gazi Kupası Koşusu hangi tarihte yapılacak. At yarışı severler 2018 Gazu Kupası Koşusu’nun tarihini merak ediyor çünkü aynı tarihte 24 Haziran 2018 günü cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Pazar günü olarak açıkladığı Erken Seçim tarihi 92. Gazi Koşusu ile aynı güne denk geliyor. Kurtuluş Savaşı yıllarından beri koşulan yarış için yeni program gündemde.

Gazi Kupası koşusu 23 Haziranda mı yoksa 1 Temmuz pazar günü mü yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin 24 Haziran’da erken seçime gideceğini açıkladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin haftalık grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli Beştepe’de görüştü. Görüşmenin ardından 24 Haziran’da erken seçim yapılacağı açıklandı.

Son dakika açıklamasının ardından gözler 24 Haziran’da Türkiye’de yapılması planlanan bazı önemli organizasyonlara çevrildi. Bunlardan bir tanesi de Türkiye Jokey Kulübü’nün düzenlediği Gazi Koşusu…

92.GAZİ KOŞUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Her sene Haziran ayında ve pazar günü yapılan Gazi Koşusu planlanan programa göre bu yıl da 24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecekti. Ancak erken seçim için açıklanan tarih bütün planları alt üst etti… Erken seçim 92. Gazi Koşusu’nun yapılacağı güne denk gelmiş olacak ve belki de Gazi Koşusu tarihinde ilk kez pazar günü yapılamayacak. Konu ile ilgili ulaştığımız TJK yetkilileri de seçim kararının henüz çok taze olduğunu ve planlanan programın değiştirebileceğini söyledi. Beklenmedik bu gelişme üzerine bir toplantı gerçekleştirmesi beklenen Türkiye Jokey Kulübü’nün yarışı bir önceki gün yani 23 Haziran Cumartesi günü ya da bir sonraki hafta yani 1 Temmuz Pazar günü organize etmesi bekleniyor.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen yarış geçen yıl 25 Haziran Pazar günü yapılmıştı. Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni tarihi kısa sürede açıklaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Serkan Özkan öldü

Serkan Özkan öldü Ankara Polatlı’da. Ankara Polatlı’da kavgaya karışanların üzerine sürülen aracın altında kalan Eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting