Ana Sayfa / Manşet / ABD’de kar rekoru kırıldı

ABD’de kar rekoru kırıldı

Amerika’da kar yağışı rekor kırdı. ABD son dakika kar haberleri ve gelişmeleri. Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey eyaletlerinde kar yağışı son yılların rekorunu kırdı.

Amerika7nın kuzeyi karlar altında, kar yağışı son yılların rekorunu kırdı. ABD kar felaketinde. Amerika Birleşik Devletleri’nin yaklaşık bir haftadır kar fırtınasının etkili olduğu kuzey eyaletlerinde bu kış mevsimi kar yağışı miktarında son yılların rekoru kırıldı.

EN ÇOK KAR YAĞAN ABD’NİN BÖLGELERİ

Kuzey bölgeleri son yıllarda görülmemiş soğuk hava, fırtına ve yoğun kar yağışı ile mücadele ediyor.

Ülkenin Pensilvanya eyaletinde kar kalınlığı 165 santimetreye ulaşırken Chicago kentinde sıfırın altında 20 dereceye ulaşan dondurucu soğuk hayatı olumsuz etkiliyor.

Kuzey Kutbu’ndan gelen soğuk hava dalgası; İllinois, Indiana, Pennsylvania gibi birçok eyaletlerde hayatı durma noktasına getirdi. Fırtına, kar ve don yüzünden birçok yerde okullar tatil edilirken; hava, tren ve karayolu ulaşımı da aksıyor.

Noel öncesi yoğun kar yağışının yaşandığı Illinois eyaletine bağlı Chicago’nun birçok noktasında “ısınma merkezleri” faaliyete geçirilirken, son yılların en soğuk günlerinin yaşandığı kentteki insanlar donma tehlikesine karşı uyarıldı. Yetkililer, Chicagolulara 30 dakikadan fazla dışarıda kalmamaları yönünde çağrıda bulundu.

Soğuk hava dalgasının hafta boyunca etkili olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

İsmail Kartal’ı istemeyen oyuncular

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’a isyan bayrağı açan yerli ve yabancı futbolcular. Hangi Fenerbahçeli futbolcular İsmail Kartal’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting