Ana Sayfa / Yaşam / Ahmet Edip Uğur yaşı, memleketi,mesleği

Ahmet Edip Uğur yaşı, memleketi,mesleği

Ahmet Edip Uğur aslen nereli, eşi kim ve Nurgül Uğur aslen nereli, kimdir bilgileri. Balıkesir Büyükşehir AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa ediyor, Erdoğan açıkladı. Peki AKP’li Ahmet Edip Uğur asıl mesleği ne, kaç doğumlu, eşi kimdir ve necidir diye merak eden okurlarımız için bilgileri derledik. 

Ahmet Edip Uğur aslen nereli, kaç doğumlu ve kimdir bilgileri. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkaın Ahmet Edip Uğur 3 dönem Ak Parti milletvekili olarak hizmet etti. Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur, aslen de Balıkesirli. Edip Uğur 2014 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.
Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Orta Öğrenimini İstanbul IşıkLisesi’nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.
Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yaptı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevine 2008 yılından bu yana devam ediyor.
MİLLETVEKİLİ ŞEÇİLDİ
Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento’ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve “Mali ve İdari İsler” Başkanı olarak görev yaptı.
2014’DE BAŞKAN OLDU
30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ahmet Edip Uğur , Nurgül Uğur ile evli. Ahmet Edip Uğur ile eşi Nurgül Uğur’un üç çocukları var.

İlginizi Çekebilir

27 bin Angus İskenderun’da

İskenderun ilçesi angus koktu. 27 bin Angus kesimlik olarak Türkiye’ye getirildi. Türkiye Brezilya7dan 27 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting