Ana Sayfa / Manşet / Akar’dan 10 Kasım mesajı
HULUSİ AKAR 10 KASIM MESAJI

Akar’dan 10 Kasım mesajı

10 Kasım mesajları ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın 10 Kasım’la ilgili yayınladığı mesaj 2017. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayınladı. Akar mesajında, “Milletimizin inandığı, güvendiği ve sevdiği Atatürk; hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmemiş; imkansızlıklara boyun eğmemiş; silah arkadaşları ile birlikte, İstiklal Harbi’ni kazanarak asil Türk milletinin yeniden ve daha güçlü, daha saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır. O, sadece vatan topraklarını kurtarmakla yetinmemiş, aynı zamanda ata yadigarı bu topraklar üzerinde yaşayan milletimizin ruhuna işleyen ve hiç sönmeyen bağımsızlık ve çağdaşlık ateşini de tüm yurda yaymıştır” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün ölüm yıldönümü 10 Kasım 2017 yayınlanan mesajlar ve Türklük vurgusu. TSK’Dan 10 Kasım mesajı. Hulusi Akar, 10 Kasım mesajı yayınladı. Orgeneral Akar, “Asil Türk milletinin yeniden dirilişi olan ve her safhasında destansı kahramanlık ve fedakarlıklar sergilenen İstiklal Harbi, milletimizin kenetlenmesi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliği ile zafere ulaşmıştır. Bu zaferle, Türkiye Cumhuriyetini binlerce yıllık zengin tarihi birikimimiz üzerine inşa eden, dahi asker ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde milletçe; saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Milletimizin inandığı, güvendiği ve sevdiği Atatürk; hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmemiş; imkansızlıklara boyun eğmemiş; silah arkadaşları ile birlikte, İstiklal Harbi’ni kazanarak Asil Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü, daha saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır. O, sadece vatan topraklarını kurtarmakla yetinmemiş, aynı zamanda ata yadigarı bu topraklar üzerinde yaşayan milletimizin ruhuna işleyen ve hiç sönmeyen bağımsızlık ve çağdaşlık ateşini de tüm yurda yaymıştır.” dedi.

HULUSİ AKAR 10 KASIM MESAJI

Orgeneral Akar, “Atatürk’ün; ‘Millet ve kahraman evlatlarından meydana gelen ordu, birbiriyle o derece birleşmiştir ki, dünyada ve tarihte bunun örneği enderdir. Bu milli görünüş ile daima iftihar edebiliriz’ sözünde ifade ettiği üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri; ordu-millet kaynaşmasının en güzel örneğini oluşturan ve aklı ve bilimi esas alan yapısıyla tüm tehlikelere karşı, aydınlık geleceğimizin yolunu daima açık tutmak için ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı içinde mücadeleye devam edecektir. Milletimizin bağrından çıkan ve Atatürk’ün ateşlediği egemenlik ve bağımsızlık meşalesini, şerefle taşıyan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri; terör örgütleri (FETÖ-PKK-PYD-YPG-DEAŞ gibi) başta olmak üzere, her türlü belirsizlik, risk ve tehdide karşı, bayraklaşan vatan topraklarının güvenliği, milletimizin huzuru, bölge ve dünya barışı için verdiği mücadeleyi, azimle ve kararlılıkla sürdürmektedir. Ülkemize, milletimize yönelen her türlü tehdit ve tehlike; Silahlı Kuvvetlerimizin, Aziz Milletimizin sevgi ve güveninden aldığı güç ve azim ve kararlılık içinde yürüttüğü mücadele ile mutlaka yok edilecektir. Etkin, caydırıcı ve saygın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, fedakâr ve kahraman mensupları; yüreğinde taşıdığı vatan ve millet sevgisi, benliğine işleyen yüksek milli değerleri ve üstün disiplin anlayışıyla görevinin başında, Asil Türk Milletinin emrindedir.” ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar, “Bu vesileyle, milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, özveri ve kararlılıkla sürdürmekte olduğumuz Terörle Mücadele Harekâtında, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve diğer faaliyetlerde şehitlik mertebesine ulaşan silah arkadaşlarımızı, Jandarma mensuplarımızı, polislerimizi, güvenlik korucularımızı ve vatandaşlarımızı; kanlarını bayraklaşan vatan toprakları için feda eden bütün aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm mensuplarımızı rahmet ve şükranla, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Aziz Atatürk, ruhun şad olsun.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting