Ana Sayfa / Kime Ait / Ali Serim neci kim ve nereli?

Ali Serim neci kim ve nereli?

Oda TV’nin gündeme getirdiği Ali Serim kimdir ve Meral Akşener’le bağlantısı ne soruları. Ali serim aslen nereli, mesleği, eğitimi ve siyasi kimliği bilgileri.

Ali Serim Oda tv’nin haberine konu oldu ve Meral Akşener ile ilgili bağlantısı konuşuluyor. Ali serim memleketi. yaşı, eğitimi, neci ve kimdirini gelin kendi şahsi internet sitesinden okuyalım.

ALİ SERİM NERELİ, NECİ YAŞI

1978 İstanbul doğumlu olan Ali Serim, Türkiye’nin lider özel sektör kuruluşlarına danışmanlık sağlarken, yeni pazarlara giriş, sektörel bilgi toplama, stratejik büyüme, kapasite genişletme, finansal yönetim, varlık yönetimi, aile ofisi yönetimi ve genel ekonomik büyümenin teşviki hususlarında çeşitli hizmetler vermektedir.

Meslek hayatına dünyanın önde gelen bağımsız denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young’da başlamış olan Ali Serim, seçkin ve uluslararası platformlarda tanınan bir girişimci ve kurumsal yönetim danışmanı olarak faaliyet göstermekte, başta Forbes 2000 şirketleri olmak üzere uluslararası şirketlerle çalışmaktadır. Kafkasya ve Ortadoğu ülkelerinde lider ve karar verici kadrolarla tesis etmiş olduğu deneyimleri sayesinde ve dünyanın önde gelen finansal kurumlarıyla dâhil olduğu projelerde edindiği bilgilerle müşterilerinin doğru kararlar alması için yol gösterici hizmetler vermektedir. Yayınlanmış eserleri bulunan ve iş dünyası çevrelerinde saygı duyulan, çalışkan bir lider olarak Türkiye’nin gelişmeye devam eden özel sektörünün büyümesine başarılı bir şekilde katkıda bulunmasıyla tanınmaktadır.

Ali Serim bir sanat tutkunu olup bugün dünyaca bilinen bir fotoğraf koleksiyonu meydana getirmiştir. (Wall Street Journal’ın Ali Serim Fotoğraf Arşivinden faydalanarak hazırladığı “Secular Turkey” isimli kısa belgesel için ilgili linke bakılabilir: http://online.wsj.com/ww1/secular-turkey

İlaveten Marc Chagall, Mubin Orhon, Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Abidin Dino, Damien Hirst, Keith Haring, Fahrelnisa Zeid, Richard Prince, Ghada Amer, Anish Kapoor, Alexander Mihaylovich, Henri Cartier Bresson, Ara Guler, Sami Guner başta olmak üzere daha birçok ismin sanat yapıtlarına ilgi duymaktadır. Ali Serim Sanat Koleksiyonu, Ali Serim Kitapları ve Ali Serim Kültür Girişimi, MENA bölgesinde sanatın ve estetiğin teşviki için yapılan kar amacı gütmeyen girişimlerdir. Sivil Toplum Hizmetleri kapsamında, AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog – Müzeler Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen Yıldız Sarayı Vakfı Müze Programını koordine etmiş ve çeşitli sergiler için küratörlük yapmıştır. Ayrıca Ali Serim, bir kültürel miras aktivisti olarak önümüzdeki on yıl içinde Türkiye’deki müzelerin geleceğini şekillendirecek yeni bir strateji planının oluşturulabilmesi için, gönüllü faaliyetler sürdürmektedir. Bu kapsamda geleceğin yeni kültür sanat liderlerinin yetişmesi adına ilgili projelere destekçilerin teşviki ve özel sektörün aktif katılımını genişletmek amacıyla gayretlerde bulunmuştur. Okullarda soyut olarak verilen bilgilerin, somut formunun öğrencilere sağlanmasıyla eğitimin daha ilgi çekici hale gelmesinde, müzelerin önemini vurgulayan kampanyalar yürütmekte ve ülke ekonomisini desteklenmesinde müzelerin önemli turistik çekim merkezleri olduğunun altını çizmektedir.

Ali Serim, kendini bugünün sosyal sorunlarına yönelik çözümler bulmaya adamış İngiltere merkezli bir organizasyon olan RSA’nın (Royal Society for the Encouragement of Arts, Manufactures and Commerce) üyesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun son imparatorluk sarayını korumak için kurulmuş olan Yıldız Sarayı Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyesi olan Ali Serim aynı zamanda Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) üyesi ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yerlerinden Edilmiş Kültür Varlıkları İhtisas Komitesi üyesidir.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting