Ana Sayfa / Genel / Anket şirketlerinin referandumda çuvalladı
ADİL GÜR

Anket şirketlerinin referandumda çuvalladı

Adil Gür referandum sonuçlarını bilemedi ve tahminlerinde çok yanıldı. 16 nisan referandum sonucunu en yii tahmin eden araştırma şirketleri ve en kötü tahmin yapan araştırma şirketleri belli oldu. AG araştırma şirketi en büyük referandumun kaybedeni oldu. Referandum öncesi araştırma şirketleri tarafından yapılan tahminlerden en dikkat çekeni Adil Gür’ün sahibi olduğu AG Araştırma şirketinin sonuçlarıydı. AG araştırma, referanduma ilişkin yayımladığı son raporda referandum sonucunu, “60,8 Evet, 39,2 Hayır” olarak açıklamıştı.

16 nisan referandum sonuçlarını en kötü tahmin eden araştırma şirketleri (anket şirketleri) ve en iyi tahmin edenler belli oldu. Ancak sandıklar açıldıkça ortaya çıkan sonuç Adil Gür’ün şirketinin açıkladığından çok farklı geldi.  Ortaya çıkan bu durum AG’nin tahminlerinin tekrar sorgulanmasına sebep oldu. OdaTV’nin haberine göre, oy sayım sonuçları ışığında Adil Gür sosyal medyada “Referandumun kaybedeni” ilan edildi.

Adil Gürün referandum tahmini tutmadı

İlginizi Çekebilir

ABD askerleri Gazze’de katliam yamış

Amerika’da Gazze için kendini yakan asker, ABD askerlerini Gazze’de siyonistlerle birlikte binlerce Filistinliyi öldürdüğünü itiraf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting