Ana Sayfa / Kadınca / Aslı Mavitan Hayat Bazen Tatlıdır’da
ASLI MAVİTAN KİM, NERELİ YAŞI

Aslı Mavitan Hayat Bazen Tatlıdır’da

Aslı Mavitan kaç doğumlu, nereli, eğitimi ve kimin kızı soruları. Hayat Bazen Tatlıdır’da Yeşim’i oynayan Aslı Mavitan eski bir haber Spikeri ve Türkiye güzeli. Türkiye eski güzellerinden haber spikeri Aslı Mavitan dizi oyuncusu oldu. Peki eski spiker Aslı Mavitan hangi dizide rol alacak?

Spiker Aslı Mavitan dizi oyuncusu oldu. Burcu Kara gibi haber merkezinden dizi setlerine bir transfer de Aslı Mavitan oldu. Peki kimdir Aslı Mavitan, nereli, yaşı ve eğitimi sizler için derledik. Birce Akalay’ın başrolü üstlendiği, Hamdi Alkan’ın yönettiği ‘Hayat Bazen Tatlıdır’ın kadrosuna haber spikeri Aslı Mavitan da dahil oldu.
Türkiye eski güzellerinden Yıldız Arhan’ın şarkıcı Hayko Tataryan’dan olan kızı Aslı Mavitan yıllarca haber spikerliği yaptı, birçok programa imza attı. Yakın arkadaşı Birce Akalay’ın başrolü üstlendiği, Hamdi Alkan’ın yönettiği ‘Hayat Bazen Tatlıdır’ın kadrosuna girdi, ‘Yeşim’i canladırmaya başladı. (Medyatava)

ASLI MAVİTAN KAÇ YAŞINDA, NHERELİ VE EĞİTİMİ
Aslı Mavitan kimdir, Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programının sunucusudur.

Aslı Mavitan, 22 Kasım 1980 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Annesi Yıldız Arhan 1973 Türkiye güzelidir. Babası ünlü şarkıcı (Hayık Aram Tataryan) Hayko‘dur. Anne babası 2 yaşındayken boşandıktan sonra 8 yaşında iken annesi İşadamı Ahmet Mavitan ile evlendi. 1998 yılında 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını üvey babasının soyadı ile aynı yapmıştır. Aynı zamanda babasının dininden çıkarak İslam dinini seçmiştir. Asıl babasının ilk eşinden Alex adlı kardeşi şarkıcılık yapmaktadır. Annesinin ikinci eşi Ahmet Mavitan’dan da bir erkek kardeşi vardır. Yıldız Arhan 2015 yılında Ahmet Mavitan’dan boşandı.
Aslı Mavitan, üniversite eğitimini İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı.

Aslı Mavitan, TV8‘de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri Seçildi. Bir çok tv kanalında spikerlik ve sunuculuk yaptı. Spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.

2012 yılının en iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri Aslı Mavitan seçildi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programı sundu. İşin Aslı programına her hafta düzenli katılım gösteren Psikolog Doktor Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve faydalı bilgiler sunmaktadır.

Aslı Mavitan, 8 Aralık 2015 tarihinde gittigidiyor.com’un Otomotiv Kategori Müdürü Kaan Balkaş ile evlendi.

Ödülleri :
2011 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri
2012 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri

İlginizi Çekebilir

Uraz Kaygılaroğlu erkekle öpüştü

Oyuncu Uraz Kaygıroğlu tiyatro sahnesinde erkek erkeğe öpüştü. Uraz Kaygıroğlu rol arkadaşı erkek oyuncuyu dudaklarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting