Ana Sayfa / Manşet / Aydın’da tutuklanan FETÖ’cü sayısı

Aydın’da tutuklanan FETÖ’cü sayısı

FETÖ’den tutuklananların toplam sayısı Aydın’da belli oldu. Aydın’da FETÖ nedeniyle tutuklanan insan sayısı, kaç işadamı var ve kimler belli oldu. Aydın’da bugüne kadar, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakarında adli ve idari işlem yapılan 2 bin 979 şüpheliden 1114’ünün tutuklandığı belirtildi.

Aydın’da 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra bugüne kadar tutuklanan toplam FETÖ’cü sayısı şaşırttı. Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, 15 Kasım 2017 tarihine kadar FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında 2 bin 979 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

AYDIN’DA 1114 FETÖ’CÜ TUTUKLANDI

Bunlardan 1114 kişi tutuklanırken, 1249’u adli kontrol şartıyla olmak üzere 1786 kişi serbest bırakıldı, 76 kişi ise başka illere sevk edildi. Soruşturmalar kapsamında 3 kişinin gözaltı süreci sürerken, 303 kişinin ise arandığı bildirildi.

Ayrıca, FETÖ/PDY ve PKK/KCK ile diğer terör örgütleriyle ilişkili olduğu tespit edilen 1087 kamu personeli de kanun hükmünde kararname ile ihraç edildi, 305 personel ise görevden uzaklaştırıldı.

İlginizi Çekebilir

İsmail Kartal’ı istemeyen oyuncular

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’a isyan bayrağı açan yerli ve yabancı futbolcular. Hangi Fenerbahçeli futbolcular İsmail Kartal’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting