Ana Sayfa / Manşet / Barcelona hangi lige geçiyor?

Barcelona hangi lige geçiyor?

Barcelona takımı Katalonya bağımsızlık ilanı sonrası La Liga’da oynayabilecek mi, hangi lige geçecek ya da Katalonya ligi mi kurulacak sorusu. Barcelona’da oynayan İspanyol futbolcular milli takımda oynayabilecek mi yoksa Katalonya milli takımı forması mı giyecek soruları. Katalonya’nın tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesinin ardından İspanya’da taşlar yerinden oynarken, Katalan ekibi Barcelona’nın geleceği ise merak konusu oldu. Katalonya’nın bağımsızlığı sonrası Barcelona hangi ligde oynayacak ve İspanyol futbolunda Barcelona’ya dair nasıl bir karar alınacak?

Barcelona futbol takımı ne yapacak Katalonya bağımsızlık ilanı sonrası hangi ligte mücadele edecek yoksa Barça dağılacak mı sorusu. İspanya’da yaşanan siyasi gelişmeler futbol dünyasını da yakından etkiliyor. Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri ise şu: Katalonya tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etti, Barcelona Kulübü’ne ne olacak?

Barcelona Kulübü “Biz La Liga’da oynamaya devam etmek istiyoruz” açıklaması yaptı ancak İspanyol hükümetinin böyle bir niyeti yok.

BARÇA NE YAPACAK İHTİMALLER İDDİALAR

İşte artık oluşması beklenen senaryolardan bazıları:

-Fabregas, Busquets, Xavi, Pique, Alba, Sergi Roberto, Marc Bartra ve Cristian Tello gibi oyuncular İspanya için oynayamayacak.

-Barcelona ve Real Madrid arasında oynanan El Clasico tarihe karışacak.

-İspanya’nın en büyük derbisi artık Atletico Madrid – Real Madrid derbisi olacak.

-İspanya ligi La Liga sıradanlaşacak, muhtemelen uzun yıllar boyunca Real Madrid’in şampiyonlukları yaşanacak.

-Barcelona Fransa Ligue 1, İngiltere Premier Lig ya da kurulacak Katalan liginde oynayacak (Espanyol ve Girona için de bu durum geçerli). Ancak Fransa’nın AB üyesi olması, AB’nin de Katalonya’yı tanımaması halinde Ligue 1 ihtimali elenecek. İngiltere ise AB’den ayrılacağı için Barcelona’yı kabul edebilir.

-Öte yandan kurulacak bir Katalonya liginin tanınmaması söz konusu. Bu durumda Barcelona Avrupa futbolunun vitrininden uzak kalacak. Bir ihtimal daha var. O da bu üç kulübün La Liga’da kalması. (İspanyol hükümeti tarafından böyle bir durumun çok zor olacağı belirtildi.)

-Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılabileceği de iddia ediliyor. Oyuncunun henüz yeni sözleşmeye imza atmadığı ve Katalonya’nın durumuna görev karar vereceği öne sürülüyor.

-Barcelona Kulübü’nün sponsorluk anlaşmalarından da büyük darbe yemesi gündemde. Sadece forma sponsorluğundan 55 milyon euro kazanan Katalan ekibinin yıllık sponsorluk gelirlerinin toplamı 540 milyon euro. Sponsorların büyük bölümünün kaybedilmesi durumunda maddi olarak büyük bir kriz ile karşı karşıya kalınacak.

(CNN Türk)

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting