Ana Sayfa / Yaşam / Baskette yabancı sayısı 5’e indirildi

Baskette yabancı sayısı 5’e indirildi

TBF son dakika haber ve gelişmeleri. Türkiye’de basketbol takımlarında 6 olan yabancı oyuncu sayısı 5’e indirildi. 2018-2019 basketbol sezonunda takımlar en fazla 5 yabancı oyuncu oynatabilecek. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) , yabancı oyuncu sayısını 6’dan 5’e indirdi.

Basketbolda yeni yabancı oyuncu sınırlaması. Türk basketbol takımları 6 olan yabancı oyuncu sayısını 5’e indirecek. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişiklik yaptı. Mevcut dönemde uygulanan altı yabancı oyuncu sayısının, 2018-2019 sezonu ile birlikte beşe indirilmesine karar verdi.

Türk oyuncuların daha fazla süre almalarını istediklerin için bu değişikliği yaptıklarını ifade eden TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Türk sporcularımızın takımlarında daha çok oynama fırsatı bulmaları çok önemli. Basketbolumuzun gelişmesi için her türlü kararlı adımı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bizleri her zaman gururlandıran, Ay-yıldızlı Milli Takımımızın gücüne güç katmak hepimizin sorumluluğudur” dedi.

“OYUNCULARIMIZIN BU ÇOK KIYMETLİ FIRSATI DEĞERLENDİRECEKLERİNE YÜREKTEN İNANIYORUM”

Federasyon olarak kulüplerle karar sürecinde sürekli değerlendirmelerde bulunduklarını da belirten Türkoğlu, “Amacımız, Basketbol ailesinin tüm değerli paydaşlarını hak ettiğimiz büyük başarılar için doğru ve milli bir hedef etrafında kenetlemekti. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Federasyon olarak, Milli Takımımız ve kulüplerimizin başarılarını her alanda sürdürebilmeleri için desteğimiz artarak sürecek. Oyuncularımızın bu çok kıymetli fırsatı değerlendireceklerine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yabancı oyuncusu sayısı ile ilgili karar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve iki yıl boyunca Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde beş yabancı oyuncu kuralı devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting