Ana Sayfa / Manşet / Beşiktaş küme düşürülür mü?

Beşiktaş küme düşürülür mü?

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadığı için küme düşürülebilir mi, Beşiktaş, olaylı derbi sonrası maça çıkmadığı için nasıl bir ceza alacak uzmanlar tartışıyor. TFF, Beşiktaş’ın Süper lig’den düşürebilir mi kanun ve mevzuat ne diyor? Olaylı derbi sonrası alınan kararın ardından Ziraat Türkiye Kupasındaki Fenerbahçe mücadelesine çıkmayan Beşiktaş’ı “Küme düşme cezasını” bekliyor.

Beşiktaş, olaylı kupa derbisi sonrası maça çıkmadığı için TFF’den ne ceza alacak, Beşiktaş küme düşecek mi Beşiktaş küme düşürülebilir mi son durum bilgileri. Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadığı için PFDK’ya sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklamada sevkin, “Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi uyarınca” yapıldığı belirtildi. Ancak, 46. madde kafalarda soru işareti bıraktı. Çünkü 46. maddenin b fıkrasında “küme düşme” cezası yer alıyor. İlgili madde şöyle;

“AKSİNE DÜZENLEME YOKSA BİR ALT LİGE DÜŞÜRÜLÜR”

“(1) Futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, TFF düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.

(2) TFF tarafından düzenlenen liglere ya da kupalara katılmayan kulüpler aksine bir düzenleme bulunmadığı sürece bir alt lige düşürme cezası ile cezalandırılır.”

(Güneş)

İlginizi Çekebilir

Sahte kadın jandarma yakalandı

Zonguldak’ta sahte kadın jandarma sokaklarda GBT taraması yaptı. Sözleşmeli öğretmen kadın sahte jandarma çıktı enselendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting