Ana Sayfa / Yaşam / BİST rekor tazeledi 12 Temmuz

BİST rekor tazeledi 12 Temmuz

Borsa İstanbul 12 Temmuz rekoru yenilendi. Borsada en çok işlem gören hisse senetleri ve en iyi kazandıran ve kazandıracak şirket hisseleri araştırılıyor. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yatay seyirle 103.185,72 puandan başladıktan sonra dakikalar içerisinde yeni bir rekora daha imza attı.

BİST 12 Temmuz yeni bir rekor kırdı. Türkiye’de borsa en iyi kazandıran yatırım aracı olmayı sürdürüyor. 12 Temmuz finans piyasaları ve BİST rekoru morelleri düzeltti. Dün 103.558 puan ile zirve yapan endeks, bu sabah açıldıktan hemen sonra artan alımlarla 103.562,9 puana kadar çıkarak yeni bir rekor daha kırdı.
 Endekste işlemler saat 10:06 itibariyle yaklaşık 300 puanlık artışla 103.500 puan seviyelerinden geçiyor.
Analistler, ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya ile ilişkilerinin tartışma konusu olmaya devam etmesi ve Trump ile ilgili belirsizlikler nedeniyle uluslararası piyasada tedirginliklerin arttığını belirterek, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen’ın, Temsilciler Meclisinde yapacağı sunumun piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade etti.
Yellen’ın son dönemdeki iletişim stratejisini değiştirmeden, görece pozitif bir tablo çizmesini bekleyen analistler, Fed’in bilançosunun ne zaman küçültmeye başlayacağına ve faiz politikasına ilişkin verilecek mesajların takip edileceğini dile getirdi.
Analistler, bugün, Avro Bölgesi sanayi üretimi ve Fed’in Bej Kitap Raporu’nun da izlenmesi gerektiğini ifade ederek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 103.400 ve 104.000 seviyelerinin direnç, 100.000 seviyesinin destek konumuna geldiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Serkan Özkan öldü

Serkan Özkan öldü Ankara Polatlı’da. Ankara Polatlı’da kavgaya karışanların üzerine sürülen aracın altında kalan Eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting