Ana Sayfa / Kime Ait / Bitcoin batıyor mu?
BİTCOİN BATIYOR

Bitcoin batıyor mu?

Kripto para oban Bitcoin’de beklenmedik düşüş sürüyor. Bitcoin değeri bir günde eridi. Sanal para olan Bitcoin internet üzerinden alınıp satılıyordu değeri rekor kırmıştı ancak şimdi büyük düşüş gösterdi. bu cihetle bakıldığında Bitcoin yatırımcılarının servetlerini kaybetme tehlikesi başgösterdi. 

Herkes aynı soruyu soruyor Bitcoin yolun sonuna mı geldi Bitcoin battı mı diye. İnternette borsası bile oluşan sanal kripto para olan Bitcoin bir günde adeta yatırımcısına servet kaybettirdi. İnternet aracılığıyla kullanılan ve herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan kripto para birimleri piyasasının hacmi, Bitcoin’deki fiyat düşüşünün etkisiyle yüzde 24.9 düşüşle 474 milyar dolara geriledi.

BİTCOİN OLANLAR NE YAPMALI?

Paradan para kazananların yeni hedefi olan Bitcoin’lerde düşüş. Kripto para piyasasının belirleyicisi, geçtiğimiz hafta 20 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, son günlerdeki fiyat kayıplarıyla 14 bin doların da altına inerek 13 bin 107 dolar düzeyine geriledi.

Bitcoin 219 milyar dolarlık piyasa değeriyle, toplam 1,375 adet kriptoparanın oluşturduğu 541 milyar dolarlık piyasanın yüzde 46.3’ünü oluşturuyor. Kripto para piyasasında son 24 saatlik işlem hacmi ise 37.4 milyar dolar olarak kaydedildi.

Piyasa değeri sıralamasında ilk beşte yer alan kripto para birimlerindeki günlük değişimler, Bitcoin yüzde 23.73, Litecoin yüzde 31.18, Bitcoin Cash yüzde 40.66 ve Ethereum yüzde 26.39 düşerken bu genel düşüş kriptopara piyasasının yükselen birimi Ripple’a da bulaşarak kriptoparanın değerini yüzde 7.05 düşürdü.

İlginizi Çekebilir

Bahçeli’nin köpek uyutma açıklaması

Bahçeli, köpeklerin uyutulması ile ilgili ne dedi, neden gündem oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sokak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting